Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az éves jövedelemigazoláson...

Az éves jövedelemigazoláson bruttó vagy nettó bér szerepel?

Figyelt kérdés

Csak biztos választ kérek!


Kollégiumi jelentkezéshez kellet jövedelemigazolás, amit ugye a NAV-tól kértünk ki. Ezt fel is kell tölteni Neptunra, de emellett kéri a havi NETTÓ átlagkeresetet is, amit most nekem kellene kiszámolni, de miből?


Ha mondjuk 2.000.000 millió van jövedelemként feltüntetve, alá meg az van írva hogy az SZJA levonás 100.000 Ft, akkor most mennyi az ÉVES nettó? A 2.000.000? Vagy abból még le kell vonni a 100.000-t? Vagy a 2.000.000 Ft-ban az már benne van?


Azt értem, hogy ezt a számot el kell osztani majd 12-vel (gondolom), csak magát a nettót nem tudom, hogy akkor most melyik adat.


Segítsetek. :(


2016. aug. 10. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A jövedelem az mindig bruttó, hacsak kifejezetten oda nem írják, hogy nettó.


Ha oda van írva, hogy 2M jövedelem, alá 300E SZJA levonás, akkor le kell vonnod a 2M-ból ezt a 300E-et, meg a többi járulékot is. S akkro oszd 12-vel ha oda van írva, hogy "havi jövedelem".

2016. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na de hát épp ez a baj, hogy a koli éves bérről kért jövedelemigazolást és most azt mondja számoljak neki havi nettót is pluszba.

Mert az oké, hogy a 2 millióból levonom a 300-at, mert az rajta van a papíron is, de az egyéb levonásokat én nem tudom megadni, honnan szüljem meg? :(

2016. aug. 10. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Munkaadó ad az éves bérről papírt a munka végén vagy következő év januárjában.

Meg ott a havi bérpapír is.

Ezekből mindent kiszámolható.

De ha ezekből sem megy, akkor megnézed a havi banki számlakivonatok, hogy mennyi nettó bért kaptál. Amit kaptál, az a nettó bér.

2016. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!