Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinál az aki tőzsdézik?

Mit csinál az aki tőzsdézik?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy csinálják.Hogy megy a fojamat.

2016. aug. 22. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Nagyvonalakban arról szól, hogy természeti erőforrásokkal, vagy mamutvállalatok részvényeivel kereskedik, és próbálja minél magasabb áron továbbadni őket. Egy nagyon vékony rétegnek bejön, és meggazdagszik, a többség viszont tönkremegy.
2016. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

"Egy nagyon vékony rétegnek bejön, és meggazdagszik, a többség viszont tönkremegy."


Erre elég nehéz mit mondani, és nem azért mert igaz.


Kérdező, itt összefoglalni nem egyszerű. Ha érdekel a téma, olvass szakirodalmat. Tudd, hogy a gazdagodjmeggyorsan.com és társai nem számít annak. Javaslom a papír alapú szakirodalmat.

2016. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
22:18, én nemigen látom, hogy tisztességesen olyan nagyon sokan gazdagodnának meg a tőzsdén. Vannak persze, akik tisztességtelenül csinálják, na őket hívják spekulánsoknak. Lehet úgy is, más kérdés, hogy hosszútávon árt az egészségnek.
2016. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A spekuláció nem tisztességtelen. Mitől lenne az?
2016. aug. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nézz utána a "spekuláns" jelentésének. Valamiért sehol sem pozitív.
2016. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utána néztem, nem is keveset, ugyanis én is az vagyok.


A kérdésem nem az volt, h milyen a megítélésuk, hanem, h miért tisztességtelen.

2016. aug. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Ha valóban az vagy, akkor egész biztosan tudod, szerintem nem kellek én, hogy elmagyarázzam. Elég szomorú, ha valaki szerint ez teljesen rendben van, de hát manapság az erkölcsöt is forintosítani lehet ugyebár.
2016. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Oké, a spekuláció annyi, h megpróbálom kitalalni merre fog menni egy részvény, deviza, áru, stb. árfolyama, és ennek megfelelően veszek vagy eladok. Ebben mi a tisztességtelen, nem tudom.

De látom te sem, úgyhogy békén hagylak.

2016. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
Jajmár, ne játszd már a butát. Pontosan tudod, hogy a spekuláció mely területeire gondolok, és gondol mindenki, amikor pejoratív jelzőként alkalmazza.
2016. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos választ,és a spekuláció tényleg tisztességtelen valamilyen szinten.
2016. aug. 25. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!