Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesten meddig fog romlani...

Budapesten meddig fog romlani az életszínvonal? Hiszen már sokszor egy teljes havi minimálbért kérnek el egy szobáért! Ilyen nyomor LOndonban sincs, mi lesz így?

Figyelt kérdés

a magyarokat nem zavarja hogy a megélhetési költségek teljesen elszakadtak a bérektől?


Budapesten pl egy takarító választhat : vagy beköltözik harmadmagával egy szobába nyomorogni, vagy mamival lakik, ha van olyan szerencsés hogy ott élnek a szülei is.


Meddig fog még süllyedni Budapesten az életnívó?


Az árak az egekben, a külföldi turisták meg külföldi expat dolgozók felnyomják az albérletárakat a magyar munkásosztály meg nyomorog a fővárosban!


Meddig lesz ez még így?


2016. aug. 25. 13:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
42%
Ha kicsit is tájékozódnál, látnád, hogy a lakhatás a világ minden nagyobb városában hatalmas probléma. Legyen szó Londonról, Párizsról, Melbourne-ről, Vancouver-ről, New Yorkról vagy akár Budapestről, a helyi fizetésekhez képes írtó magasak a lakás bérleti díjak. A világ egyetlen részén sem egy takarító béréhez fogják mérni a lakás árakat. Ha valaki csak a szobát tudja megfizetni, akkor lakik abban. Miért kötelező mindenkinek 2 szobás, erkélyes, belvárosi lakás? Miért? Tudom hogy sokakat zavar ez a dolog, de mindenki úgy oldja meg a lakhatását, ahogyan tudja. Egy bérbeadó sem szeretet szolgálat, és csak azért nem adja olcsóbban, mert Bözsi néni szegény keveset keres. A fizetése mindenkinek annyi, amennyit ő maga előállít a munkájával. Minden ország be van árazva. Magyarországon jelenleg ennyit tud. Te meg inkább keress állást, ne a hülye kérdésidet írogasd naponta új nick nevekkel. Te tipikus példája vagy az életképtelen embernek, aki semmit nem tesz, de a pofája az jár. Ha te Ausztriában nem kapsz munkát, akkor nem is akarsz dolgozni, csak ezt még magadnak sem vagy hajlandó beismerni.
2016. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%

A kúrmánynak hála ez akármeddig süllyedhet. Hogy hol fog elszakadni a cérna a legbutább proliknál is, az kérdéses, de borulni fog a szarosbili nagyon hamar. Fszom se érti, miért kellett a munkásszállókat bezárni.


Az lesz a vége, hogy az utolsó keresőképes ember is lelép az országból mert megunja a nyomort és a féktelen kizsákmányolást, és akkor marad majd egy rakás politikus, cigány, nyugdíjas és börtöntöltelék, és majd mutogathatnak egymásra, hogy ki tartsa el a többit. Még körjátékot is játszhatnak hozzá: "én kis kertet kerteltem, bazsarózsát ültettem..."

2016. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
23%

Ha nekem van egy kiadó szobám, miért érdekelne, hogy te mennyiből élsz meg? Csak az érdekel, hogy a minél nagyobb hasznot hozzon a szoba. Ha lesz aki kifizeti a csilliárdot is érte, akkor annyiba fog kerülni. Ha senki se lesz, aki 5000 Ft-nél többet adna érte, akkor annyi lesz, vagy nem adják ki.

Ha most mindenki fizetését megtoldanák havi 500.000-el, akkor az árak is pont annyit mennének fel, hiszen megjelenne egy jól fizetős kereslet.

Egy megoldás van, legyen több pénzed, mint a többségnek.

2016. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

" Ha valaki csak a szobát tudja megfizetni, akkor lakik abban. "


Budapesten már a szobát se lehet megfizetni munkás bérből!!!

2016. aug. 25. 14:17
 5/36 anonim ***** válasza:
82%
Valós problémát feszeget a kérdező, amire nincs igazából megoldás. Szerintem óriási hiba a volt a külföldiek korlátozások nélküli ingatlanszerzését engedélyezni, ez hajtotta fel az árakat és ezzel már nem lehet mit csinálni.
2016. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
72%

Nem a külföldiek nyomják fel az árakat, hanem a nav, azzal, hogy már senki se nagyon mer susmusba kiadni, mert soka jóindulatú.

A bérlőknek meg egyre nagyobbak az igényeik, a sima szoba 4 székkel asztallal meg melegvízzel már kevés.

Légkondi kell, tévé meg ingyen internet, főzési lehetőséggel.

Én próbaképp a napokban gondolkodtam azon hogy van egy kb 60 nm es, üzletem, és csinálok belőle egy 3 szobás szobánként négy ágyas munkásszállót, napi 900 ft-os per fő árért rezsivel mindennel egy nap ennyi. Egy hete hirdetem, eddig hatan jelentkeztek... Szóval nem vagyok szétszedve, mert egy hét alatt még félig sem telt be.

A kialakításba viszont kb egymillát be kéne fektessek.


6-8-10 ember azért pörgeti a számlákat is, és ha még le is adózom, akkor nézhetem hogy mi marad. És erre még rájön az amortizáció.

2016. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
28%

# 5/ Miért a CSOk nem volt egy Ordas hiba?


Gyakorlatilag megállt miatta az egész használt ingatlan piac.

Senki nem vesz semmit, csak ha lehet rá CSÓKOLNI.

2016. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
85%

Azért szálltak el a budapesti ingatlan és lakhatás árak, mert Nyugat-Európából rengeteg punci hajhász kan érkezik, akik a bár nem túl minőségi, de olcsó magyar női punci reményében, az ottani bérekhez képest nevetségesen olcsón vettek szexfészket.


Tehát ha közgazdasági szemmel nézzük, akkor megnőtt a kereslet.


Igaz, hogy egy takarítónak vagy egy mekis fiúnak így szobatárssal kell rohadnia valahol a város külső vagy cigányos részén. De ez a nyugati férfiakat a legkevésbé sem zavarja, elhiheted... Jönnek az olcsó nők miatt.

Budapest = PUNCITŐZSDE

egy kupleráj, nem több

2016. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
94%
#7 Dehogy állt meg! Ha megállt volna, akkor mennének szépen lefelé az árak.
2016. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Ezzela puncitőzsde szituval magyarázod ezta jelenséget is?

[link]

2016. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!