Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha rendelek egy 70 dolláros...

Ha rendelek egy 70 dolláros csomagot Aliexpressről, akkor engem milyen plusz költségek terhelnek, mire ideér?

Figyelt kérdés

2016. aug. 27. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy eu-n belülről vagy eu- kívülről jön?!
2016. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Ha EU-n kívülről, akkor ÁFA, asszem Vámot csak 150-től kell.

Szóval végül nem 70, hanem 70×1.27=88 dollár lesz.

De ha pl a cucc 70, a szállítás meg mondjuk 12, akkor

a 82-t kell megszorozni 1.27-el, azaz 104 dollár lesz végül.

2016. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elvileg 27% ÁFA, gyakorlatilag Aliexpressnél sokszor alacsonyabb vételárat írnak a csomagra, hogy ezt elkerülhesd, és előfordul, hogy sikerül is.
2016. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Semmilyen. Gyakran rendelek onnan nagyobb tételben is, a max 300 dollár volt amit fizettem és semmivel nem kellett többet fizetnem, sőt itthon sem. Ezek a kínai árusok általában úgy is csomagolják az árut(zacskókba) hogy a kutyát sem érdekli. Ismerem a szabályokat, vámot, de én eddig soha nem futottam bele ilyenbe. Rendelj nyugodtan.
2016. aug. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Merlin.hun válasza:

Mint ahogy írta egy válaszadó társam, ha EU-n kívülről jön a csomag akkor 27% ÁFÁ-t.

Valamint a posta 2500Ft kér a csomag kézbesítéséért és az ÁFA összegének a NAV-hoz eljuttatására. A vámhivatal bekéri a fizetési bizonylatot e-mail-ben esetleg postán. Például az Aliexpress visszaigazoló levelét a vásárlásról.

2016. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Attól függ, h fent akad-e a vámon.

A 70$ szerintem még értékhatár alatt van.

Ha fenn akad, attól függően, h mit vásárolsz, lehet, h kell rá fizetni vámot és meg kell fizetned az áfát.

A ruha pl vám köteles, de a legtöbb elektronikai cikk nem.

Az áfa pedig úgy működik, hogy azét az országét kell megfizetned, ahol az euba belép, sajnos ez legtöbbször itthon történik és nem németeknél (ott lényegesen olcsóbb az áfa).

2016. szept. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Kanderanszky György válasza:

Vannak német és angol cégek is az aukciós oldalakon.

Minden esetben guglizz rá a termék nevére és nézd meg, hol mennyiért adják, persze szállítással együtt.

Ezután nézd meg, hogy EU-n belőli, főleg német és angol eladónál mennyiért van. Egy példa: Kínából egy 3D nyomtatót megvehettem volna 110eFt-ért. Egy angol eladó 125ért tette ki az ebbajra. Sejtheted, hogy az angolt kértem, ami bő egy hét alatt megjött, a cég EU-s területen van, azaz a kutya se nyaggatott vele. 15ezerért megnyertem fele adót, meg a nyugalmat. Szerintem érdemes így is átgondolni...

2016. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tehát ha Angliából jön, akkor most ott mi van? Már nem tagja az Eunak.
2016. szept. 2. 07:54
 9/15 anonim ***** válasza:

Még tagja az EU-nak, mert csak népszavazás volt, hogy ki szeretnének lépni, a kilépési tárgyalások nem zajlottak le.

Így az angliai rendelésre egyelőre ugyanaz a szabály vonatkozik, mint bármilyen EU-s rendelésre.

2016. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Csak aztán nehogy jöjjön a meglepi!A 70 dollár hogy lenne már értékhatár alatt?Webshopos rendelésnél 22 euró fölött fizetni kell (HA megfogják) Arra meg ne építs,hogy ha EUn belülről jön akkor automatice vámmentes,sokan kiírják h német holland angol stb raktárban van,DE ha azt vámszabad területen tárolják és te berendeled akkor ugyanúgy neked kell vámot fizetni (értelem szerűen kivéve ha a gyártás is EUn belül történt) plusz info,legnagyobb esélyed akkor van belefutni a vámolásba ha dhl hozza a csomagod,mert amennyire tudom náluk alap,hogy vámkezelést csinálnak(ebben nem vagyok biztos,de a tapasztalat azt mutatja ismeretségi körben akinek fizetnie kellett az nem a jó öreg(és lassú) magyar posta ügyfele volt)
2016. szept. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!