Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen jogaim vannak hibás...

Milyen jogaim vannak hibás eszköz vásárlása esetén?

Figyelt kérdés

edig**alban vettem egy TV-t kb másfél éve, kiállított darab volt, így 120000Fthelyett csak 70000Ft volt az ára. Most tönkrement, még garanciás fél évig. Kérdéseim:


- ha nem tudják megjavítani akkor a 70000 ft-ot fizetik vissza ugye?

- jogom van-e elállni a visszafizetéstől és új készüléket kérni? Ha igen akkor a kifizetett 70000ft összegben, vagy pedig a TV eredeti ára (120000) értékében?


Attól félek hogy nem tudják majd megcsinálni és visszakapom a 70000ret, de annyiért nem tudok ilyen TV-t venni...


Köszi mindenkinek!



2016. aug. 28. 09:11
 1/4 anonim válasza:
Ha garanciás még, akkor először is javitani fogják. De logikus, hogy ha vásárolsz 70-ért akkor sehogy nem fogsz visszakapni 120-at
2016. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha garanciális, akkor garanciálisan javítják. Ha nem tudják javítani, akkor visszaadják a 70e-et, amiért vásároltad.


Miért 120at fizetnének érte? nem annyiért vetted.

2016. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De nem ezt kérdeztem :)


A kérdésem az, hogy ha nem tudják megjavítani, akkor elvileg kötelesek kicserélni egy ugyanolyan TV-re. Viszont ha nincs már készleten ilyen, akkor jogom van-e egy azonos tudású tévére igényt tartani? vagy csak egyszerűen visszaadják a 70ezret és mehetek lehajtott fejjel?

2016. aug. 28. 11:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el esetleg a garanciális feltételeket, hogy csak cseregarancia van-e vagy pénzvisszafizetés is... Legegyszerűbb lenne ezt tőlük megkérdezni máskülönben, szerintem jobban tudják.
2016. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!