Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ballagás. Nyolcadikból ballago...

Ballagás. Nyolcadikból ballagok idén, anyukám egyedül nevel. Havonta kb.80. 000 forintot keres. Most télen zárva lesznek, szóval ez a bevétel is elesik. Keressett másodállást, de az semmire se elég. :/ Mennyibe kerül átlagosan egy ballagás?

Figyelt kérdés
Caak hogy tudjam, mire számítsak. Kôszönöm a válaszokat! :)

2016. szept. 1. 15:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Elkezdődött az iskola, kérdezd meg az ofődet, mire kell számítani. Kell-e, szoktak-e valamit befizetni, tanároknak ajándékra, virágra, tablóra meg ilyesmik. Biztosan megvan, a tavalyi ballagók kb. mennyit fizettek. Ha kell fizetni, kérdezz rá, kaphatnál-e esetleg felmentést az anyagi helyzetetekre való tekintettel, mert azért enni fontosabb, mint kristálypoharat venni a matektanárnak. Szerintem megoldható, hogy a többiek, ha jobb helyzetben vannak, finanszírozzák meg a tanárok búcsúajándékát.
2016. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Tanarnak egy szal virag,aztan viszontlatasra. Ha nem tetszik,lehet mas munkat keresni.
2016. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Kedves utolsó, pontosan tudod, hogy ez nem így megy. A ballagásnak megadják a módját mindenhol mostanában. Az osztályok vesznek valamit az osztályfőnöknek és a többi tanárnak is közösen. Van, hogy bankett is van, tablót is szoktak készíttetni, ennek is van költsége: fotók, tanárok fotói, maga a tabló, az üvegezés.

Nyilván nem a ballagási ajándék miatt mennek a tanárok erre a pályára, mert az nem olyan értékes, ami miatt megérné ez a hivatás. Ne légy gyerekes.

2016. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%

Hármas, az iskola NEM szedhet pénzt a gyerekektől. Tudom, hogy neked ezt nehéz elfogadni, de a diák szülője simán megtagadhat mindenféle ostoba befizetést ajándékokra meg bankettre (általános ikolai bankett?) - persze a gyerek nem is fog rajta részt venni.

Te vagy gyerek, ha azt hiszed, hogy egy télen munkanélküli, amúgy meg 80ezret kereső egyedülálló szülőtől elvárható, hogy teljesen felesleges baromságokra fizessen be. Szerencsére ez nem így van, mivel a pénz bármennyire is nehéz számodra elhinni, nem fán terem.

2016. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%
Attól, hogy nem kötelező osztálypénzt fizetni, még szoktak ilyet szedni. Nem kötelező persze egyik iskolai ünnepség sem, se a ballagás, se a szalagavató, se a többi, semmi. De ha a gyerekek ragaszkodnak a flancos bulihoz, ha emlékkel akarnak 8 év után elbúcsúzni az iskolától meg a tanároktól, azt valamiből finanszírozni kell.
2016. szept. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
31%

Jah akkor a gyereknek ne legyen semmije...

A bankett az a gyerekeknek szól, nekünk is volt 8.ban anno (2008-ban ballagtam onnan)

Pár ezret kellet befizetni.


Szerintem amivel számolj:

virágok

tabló

bankett

esetleg ruha, cipő ha nincs annyira szép ünneplőd


Kb egy 20-30 ezer szerintem maximum.

Virágok párezer, tabló szerintem olyan 5-8 ezer körül, bankett 3-4 ezer lehet, ruha meg ugye opcionális. Szal egy 20as körül már kb szerintem elég.

Anyukádnak akármennyire nehéz is, magán segít ha minden hónapban 1 db ezrest félrerak, júniusban van a ballagás, addigra ennek már a fele meg is lesz, nem egyszerre nagy megterhelés.

2016. szept. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%
A gyerek mondjuk kifogja bírni bankett nélkül. Majd bankettel érettségi után.
2016. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom miért kell mindent sajnálni egy diáktól, főleg olyantól, aki valszeg nem kap meg mindent amit csak akar.

Remélem az ilyeneknek, akik mindent sajnálnak egy fiataltól azoknak nincs gyerekük.

2016. szept. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Szerencsére az én szüleim nem voltak ilyen rosszindulatúak mint itt a válaszolók nagy része.

Mi is nehezen éltünk meg, volt hogy nem volt villany, vagy fűtés 1-2 hétig, vagy hónap végén kaja..

De a ballagásokra, bankettre stb mindenre normálisan megadták a módját, ha kellett 1 évvel előbb félre-félre tettek, vagy apukám elment maszekolni valakihez ha kellett este 10-kor festett házat ki a főállása után, hogy nekünk is rendes ballagásunk legyen.

Én is megtenném a gyerekemért.

De vannak ilyen emberek, akik mindent sajnálnak a gyereküktől.

2016. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
Komolyan ilyen idióta vagy? Nem a diáktól sajnálom a vacak bankettet! De nem tudod megérteni, hogy esetleg fontosabb, hogy a DIÁKNAK OTTHON legyen áram, fűtés, ruha, élelmiszer, esetleg net? Az anya mindjárt MUNKANÉLKÜLI lesz. És igen, amikor számlákat kell befizetni, hogy a DIÁK ne fagyjon halálra, akkor az utolsó ezres is számít.
2016. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!