Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai utalvány felvételéhez...

Postai utalvány felvételéhez milyen meghatalmazást kér a posta 100. 000. Ft feletti összeg esetében?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a 100.000. Ft feletti összegű utalványt a postás nem kézbesíti ki házhoz, el kell menni érte a postára. Én sajnos akadályoztatva vagyok perpill (ágyhoz kötött betegként), kérem, aki járatos ebben, esetleg postai dolgozó, ossza meg, hogy milyen meghatalmazást kell adjak a velem egy lakcímen lakó fiamnak, hogy átvehesse helyettem? (190.000. Ft-ról van szó)

2016. szept. 2. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Sima meghatalmazás. Ezek az alaki feltételek:


196. § (1) A magánokirat az ellenkező bebizonyításáig teljes bizonyítékul szolgál arra, hogy kiállítója az abban foglalt nyilatkozatot megtette, illetőleg elfogadta, vagy magára kötelezőnek ismerte el, feltéve, hogy az alábbi feltételek valamelyike fennáll:

a) a kiállító az okiratot sajátkezűleg írta és aláírta;

b) két tanú az okiraton aláírásával igazolja, hogy a kiállító a nem általa írt okiratot előttük írta alá, vagy aláírását előttük sajátkezű aláírásának ismerte el; az okiraton a tanúk lakóhelyét (címét) is fel kell tüntetni;



Szal vagy géppel írott és 2 tanúval ellenjegyzett, vagy kézzel írott, s olyankor nem kell tanú.

2016. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Utalványra a sima két tanús meghatalmazás nem jó. Postai meghatalmazás esetén a a meghatalmazást postahivatalban vagy kézbesítő előtt kell aláírni. Emellett elfogadják a közjegyző, ügyvéd, bíróság vagy kórház által hitelesített meghatalmazást is.
2016. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, úgy hallom én is, hogy a sima két okirati tanús - teljes bizonyító erejű - meghatalmazás utalvány átvételére nem elegendő, de majd ha legközelebb jön a postás hozzánk, megkérdezem őt is... utolsó válaszolótól kérdezném, hogy honnan vannak az infói, mert pl. ha a postás előtt írhatnánk alá a meghatalmazást, az tökéletes megoldás lenne /ui. ha ügyvédhez, közjegyzőhöz, vagy a postára el tudnék menni, akkor a pénzt is fel tudnám venni utóbbi helyen, de sajnos épp ebben vagyok akadályoztatva.../
2016. szept. 4. 14:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Én is kíváncsi lennék, hogy a 2.nak honnan vannak az infói. Mert kizárt dolognak tartom, hogy a teljes bizonyító erejű magánokirat nem lenne "elegendő"...

2016. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Onnan tudom, hogy postás vagyok. Amit leírtam azt nem a kisujjamból szoptam ki. A hatályos postatörvény végrehajtási utasítása (335/2012 (XII.4) kormányrendelet 19.§ 7. pontja tartalmazza. Magyarra lefordítva ez annyit jelent, hogy a hamis meghatalmazásokkal felvett pénzekből kicsit túl sok probléma volt. Ezért nem jó az utalványra a "teljes bizonyító erejű magánokirat"

2016. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4-es válaszolónak van igaza, személyesen kérdeztem meg a postán, valamint csináltattam a postásunkkal szabályos postai meghatalmazást, és arra simán kiadták a pénzt;


/ment a zöld kezecske a hasznos tanácsért!☺/

2017. febr. 22. 14:50
 7/7 A kérdező kommentje:
ja, és az első/harmadiknak szintén, mert jó kérdést tett fel, amire még jobb válasz érkezhetett. ;)
2017. febr. 22. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!