Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A "kézhezvételtől számítva"...

A "kézhezvételtől számítva" az a postázástól hány nap?

Figyelt kérdés
Emlékszem, hogy van hivatalosan egy intervallum megadva erre, de nem emlékszem, hogy pontosan hány nap. Tehát, hogy amikor postázták a levelet, attól számítva hány nap után tekintik kézbesítettnek a hivatalok?
2008. okt. 1. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Remélem jól értelmeztem amit írtál.

A válaszom a következő: a "kézhezvételtől számítva" az pontosan azt jelenti amikor felvetted a levelet a postahivatalban vagy amikor a postástól átvetted. Ezeket a leveleket ajánlva vagy tértivevényesen adják fel. Ezeket te alá szoktad írni, hogy felvetted. Ezt a dátumot rögzítik és innen tudják, hogy mikor kaptad kézhez.

Szerintem a postázás nem számít csak az amikor felvetted a levelet. Ettől a naptól kell számítani (általában)a 15 napot hivatalos ügyek esetén.

Azért remélem nem volt nagyon össze-vissza amit írtam és remélem tudtam segíteni és azt is remélem erre gondoltál amikor ezt a kérdést feltetted :)

Üdv

2008. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szia! köszi, de ez a levél a banktól jött, de nem ajánlva, tehát nem kellett aláírni semmit

viszont az van benne, hogy a kézhezvételtől számított 15 napon belül blablabla

ezért érdekelne, hogy mennyi a hivatalos időintervallum - egyszer régen tanultam, de már nem emlékszem :(

2008. okt. 1. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs joghatása annak a levélnek, amelynek a kézbesítése nem igazolható. Kézbesítési vélelem sem állhat be az ilyen levélre. Ez egy standard, amit a bank írt, de a nem ajánlott levél okán az abban közöltek szerint "iparkodj".

Tehát erre jogot alapítani nem lehet. Ha pl. nem teljesítesz nyolc napon belül (mert mondjuk ennyit írtak), akkor a jogkövetkezmények nem a levél alapján, hanem a szerződés vagy ÁSZF alapján történnek meg.

Banki levelezésben amúgy sem létezik kézbesítési vélelem, az csak bírósági, állami hivatali levelezésben lehetséges. A bank pedig nem az.

2008. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!