Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért csak az...

Magyarországon miért csak az számít embernek akinek diplomája és menő manager/ mérnök/ hasonló állása van?

Figyelt kérdés
a többieket meg teljesen lenézi mindenki, még a szakmunkásokat is akik a házakat építik hogy tudjunk hol lakni...
2016. szept. 4. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
nem csak ők számítanak embernek. Mindenki más is akinek sok pénze van.
2016. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Mert ilyen a magyar mentalitás. Hogy ez miért alakult ki így... Ki tudja, lehet, hogy az utóbbi 600 év tehet róla...
2016. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem lehet, hogy ezek az emberek magukat nézték le, mikor úgy gondolták, hogy ők csak szakmunkásnak meg kőművesnek lesznek jók? Tudás alapú társadalomban a szellemi munkának mindig nagyobb lesz az értéke, mint a fizikainak.

Ez persze még nem zárná ki a szakmunka megbecsülését -mi nem régiben kerestünk profi szakit antik bútor felújításhoz - Magyarországon vagy tízezer asztalos van, ebből nagyjából 30-40-nek mernék odaadni egy barokk bútor eggyüttest restaurálásra. Ez persze nem jelenti azt, hogy a többi mind kókány volna - lehet, hogy másra szakosodott, vagy nem is akar ennyire elmélyülni a szakmájában. Sőt, a "menő" manager/mérnökök között is megvannak a kutyütők, csak épp a diploma nagyobb eséllyel nevelte ki ezt belőlük.

(Egyébként házépítéshez már nem feltétlen kell szakmunkás, idéntől a törvény legalizálta a kalákát lakóházak építése esetén - ha már a feketézést megszüntetni nem tudta)

2016. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
külföldön is a gazdagoknak áll a zászló, a szegények nyomorognak 20nm2es patkánylyukakban és minimálbért keres.
2016. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem is tudtam, hogy nem számítanak embernek. Mindig tanul az ember.
2016. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
A hangsúly nem a "menő álláson" van, hanem a piacképes tudáson és egy sor egyéb kompetencián aminek az eredménye a "menő állás".
2016. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez van Balázs,oszd be.
2016. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt Józsi, az udvaros is megkérdezte tőlem, amikor együtt cigiztünk az portásfülke mellett.

Valahogy úgy fogalmaztam neki, hogy

- Nézd Józsi, az, hogy nincs összeseperve a levél az udvaron, vagy egy hete nincs lenyírva a fű a fák alatt, azt lehet hogy hetekig nem veszik észre. De ha megáll a cég informatikai hálózata, és nem megy a céges rendszer, és nem megy az internet, akkor 30 másodpercen belül csörög a telefonom, hogy állítsam helyre a dolgokat.

- De ha szereted a kihívásokat, gyere, cseréljünk egy napra. Én élem a te életedet, te éled az én életemet! Gyere cseréljünk telefont!

És már nyújtottam is a készülékemet.

Úgy nézett rám, mint egy bolondra.

- Meghülyültél? A fizetésedet irigylem, de a felelősségedet nem! És nem is tudnám ellátni a munkádat...

2016. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Pont inkább az ellenkezőjét tapasztalom, főleg a 40+os korosztályban. Engem volt már, hogy azért néztek le mert szellemi munkát végzek. Mondván az nem igazi munka és elfáradni se lehet benne..
2016. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát abból kiindulva mennyit fizetek a kőművesek 2 heti munkáért ő jobban keres mint én mulzinal senior poziban...


Ugyhogy hagyd a rinyat balazska, csak a hozzád hasonló ingyenelokkel van a baj.

2016. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!