Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-on vásároltak tőlem....

Ebay-on vásároltak tőlem. Gondosan becsomagoltam, ettől függetlenül törötten érkezett. A szobrocska keze letört, a dobozról is készítettem fotót, nem látnám, hogy a doboz sérült volna. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy tört le, dobozba buborékosan csomagoltam. Mi a teendő? A pénzt se kaptam még meg, mivel paypalon pending státuszba van. Szerintem 21 napig mivel kezdő vagyok az ebay-on? A pénzt a vevő követeli vissza. Mi a teendő? Mindent én nyeljek be? A postaköltséget is?

2016. szept. 7. 09:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Ebben az esetben sajnos neked kell benyelni ahogy fogalmaztad, még a postaköltséget is.

Ugyanis a csomagfutárok, a posta még akkor sem bánnak jól a csomaggal ha rá van írva, hogy "vigyázat! törékeny!" Így a te dolgod az, hogy a csomag sértetlenül megérkezzen- Ha eleve törött terméket küldesz, mint pl: szobor, azt a következő módon kellett volna postázni.

Írtad, hogy dobozba tetted. A dobozt is kibéleled a szobor körül, hogy védve legyen? Aprított újságpapírt szoktak beletömni úgy, hogy a szobor teljesen el legyen lepve.

De végül is mindegy. Ebben az esetben annyit tehetsz, hogy a szállítóktól kiköveteled a postaköltség árát. De ezt csak akkor tudod megtenni ha nem sima csomagként adtad fel, hanem úgy, hogy a szállítást követni tudod, és a feladónak alá kellett írnia.

2016. szept. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha te rendelsz, és törötten érkezik, te is kéred vissza a pénzedet, nem? Minden pénzt. Postaköltséget is, hiszen ez így a vevő számára értéktelen, használhatatlan.
2016. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy én is követelném vissza a pénzt. Vissza is küldöm neki, de én se tehetek róla, hogy eltört. Visszaküldök neki minden pénzt, plusszba fizessem vissza még a postaköltséget meg még törött a szobrom? Amerikába küldtem nyomkövető számmal ajánlott levélként.
2016. szept. 7. 09:57
 4/15 A kérdező kommentje:

Most nézem nem jelent meg, amit a kérdéshez írtam még, hogy kibélelve küldtem a szobrot buborékos neylonnal körülbélelve.

a dobozt lefényképeztettem vele, az sincs össze nyomva, szóval nem is értem, hogy tört el

2016. szept. 7. 10:00
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Mivel az eBayen történt az eset, a vevőnek fognak igazat adni azon a címen, hogy "item not as described"

A pénz zárolva van, tehát visszaszerezniük sem lesz gond. De ha tegyük fel már levetted volna a pénzt, a Paypal akkor is visszaadja a vásárlónak. Ekkor az egyenleged mínuszba kerül, és szép pirosan virít... Én már jártam így. Mondjuk én nem hadakoztam, beláttam, hanem együttműködtem, aztán a Paypal felé a tartozást is kiegyenlítettem. Ez úgymond tanulópénz volt, azóta körültekintőbb vagyok. Neked is csak ezt lehet javasolni.

2016. szept. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Most nyilván le leszek húzva, de én tennék még egy próbát - bár nem tudom, ezt az ebay rendszere mennyire engedi meg:

abból indulok ki, hogy a vevőnek nyilván tetszik a szobor, ezért vette meg. Tehát, elképzelhető, hogy ha meg lehetne ragasztani a törést, akkor szeretné megtartani. El tudja vinni szakemberhez, aki megcsinálja, s ekkor az eladó kifizeti a javíttatást neki (viszont nem kell utaztatni a szobrot megint vissza, stb.) természetesen ez csak akkor működik, ha a vevő belemegy.

Jómagam Hála Istennek még nem jártam így, de többször hallottam már hasonló esetről. pl. eladó hibás cipzárral küldte a kabátot (nem vette észre, figyelmetlen volt), a vevő kicseréltette, az eladó kifizette a cserét és mindenki boldog volt, mert az eladónak még így is megérte (nyilván nem 1 ft-os aukció volt :D ), s a vevő is megtarthatta azt a kabátot, ami tetszett neki.

2016. szept. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat

nekem most kellene még egy kis segítség

bejelöltem, hogy küldje vissza, fizetem a postaköltséget és vissza is küldöm neki a pénzt

és akkor jön az, hogy töltsem fel a labelt, tracking számot stb.

ehhez nem értek

lehet venni a postán szállítást, vagy hogy megy ez?

legyenszíves valaki írja le, mert ilyet még nem csináltam

2016. szept. 7. 12:22
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Ebay-en mindig a vevőnek van igaza?

Akkor ez jobb, mint a vatera!

2016. szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Amúgy meg nem akarok vele alkudozni, mert 5o dolláról le alkudta 25-re a kis szobrot. Látta, hogy szépen gondosan becsomagoltam. Ennyi erővel én is gondolhatom azt, hogy eltörte kezét, hogy olcsóbban jöjjön ki. Úgy vagyok vele küldje vissza akkor, majd én megragasztom. Láttam ugyan ilyen szobrot az ebay-on sokkal kopottabb volt 5o -ért. A laaf szobrokról van szó.Ludwig szobor.Szóval azért adtam neki oda féláron, mert feedet akartam minél előbb, de hát nem jön össze. Nagyon nehezen indul ez nekem. Semmi nem jön össze.

Akkor tudna valaki segíteni? Nekem kell küldeni tracking numbert? Hogy műxik ez?

2016. szept. 7. 12:46
 10/15 A kérdező kommentje:

ezzel mit kezdjek?

[link]

2016. szept. 7. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!