Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzügyi és számviteli ügyinté...

Pénzügyi és számviteli ügyintézők, könyvelők! Veletek volt ilyen a képzés előtt?

Figyelt kérdés

Nem ment a matek kb általános 7.osztály óta, tehát mindig problémákat okozott. A középsuliban a százalékszámítás még ment, sőt, kifejezetten voltak benne sikerélményeim.


A kérdésem pedig, hogy nektek is voltak problémáitok a matekkal korábban, mégis levizsgáztatok pénzügy és számvitelből? Nehezen ment? Voltak gondjaitok vagy épp sikereitek benne?


Köszönöm a segítséget előre is!

(egy kis önbizalomdoppingra vágyom!) :))



2016. szept. 7. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:

a számvitelhez nem kell matekzseninek lenni, alapműveleteket kell tudni kb... inkább a szabályszerűségeket kell tudni, ami azért elég sok

ezeken az okj-s képzéseken nem tudom, hogy hogyan van, de gazdasági képzéseken, például pénzügy-számvitelen azért komolyan van matek (deriválás, integrálás, statisztika, operációkutatás...) annak ellenére, hogy könyvelőként ezt senki se fogja használni

nem tudom mennyire volt önbizalomdopping, de őszinte válaszokkal szerintem jobban jársz

2016. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tökéletes! :) Köszönöm!
2016. szept. 7. 20:18
 3/6 anonim válasza:

egy sima üzleti elemző alkalmazott/beosztott 1 misit keres?

megnézném azt magamnak...

esetleg az osztály vezetője a morgan stanley-ben...

2016. szept. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

bocsi nem ide hanem A SAJÁT KÉRDÉSEM ALÁ


A regisztrációt követő három napban öt percenként maximum miért egy választ írhatsz

2016. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem meghúztak egyetemen számvitel1-ből és számvitel2-ből is, de matekból nem.
2016. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én még most sem tudom a szorzótáblát, mégis 27 évig könyveltem. (Ezt ne mondd el senkinek!)

Viszont pillanatok alatt klasszul ki tudom "agyalni", hogy mennyi jár vissza a pénztárnál a boltban, és a befektetett pénzem pontosan mennyit kamatozik Y idő alatt. :)


Ugyanis van számológép, és általában nem 5 x 5-öt kell számolni, hanem százezres, milliós nagyságrendet, azt pedig nem fogod fejben összeadogatni, főleg ha van belőle egyszerre több ezer. Deriválni és integrálni sem kell könyvelésnél, no meg a szögtannal sem foglalkozni.


Ami kell igazán az az, amit az első válaszoló írt.

Hidd el, bele fogsz jönni...

2016. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!