Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet másolni híres festmények...

Lehet másolni híres festményeket? (Reprodukció)

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi, hogy pl: egy Mona Lisa és ehhez hasonló híres festményekről lehet csinálni és árulni reprodukciókat? Kell hozzá valamilyen engedély? Vagy ha az eredeti készítő már nem él akkor nem?
2016. szept. 11. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell hozzá engedély.
2016. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a szerzői jog 75 évig érvényes, utána elévül és az adott mű szabadon másolható és terjeszthető. De inkább nézd meg a törvényt vagy kérdezz meg egy ezzel foglalkozó ügyvédet.
2016. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lehet, csak ne eredetiként áruld... ugyanis az megtévesztés.
2016. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sok helyen látok, híres régi festményekről reprodukciót azért kérdeztem. Például az ebay tele van mona lisaval. Természetesen egyiket sem eredetiként árulnám :)
2016. szept. 12. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!