Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz eladni...

Miért ilyen nehéz eladni dolgokat?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung full HD tvm, kb 2 éve vásároltam, 80 cm képátmérő, van rajat usb hdmi, még az oldal keretén is rajta van a gyári fólia, Egy műszaki bizományiba levelet írtam, és nevetségesen 20 ezer ftot ajánlottak érte, és még ők akartak lehúzni, azt írták hogy bevihetem, kiteszik 30 napig, és ha lesz jelentkező rá eladják. de ha nem akkor vissza vásárolhatom tőlük. Szánalmas! Egyáltalán miért működnek ilyen vállalatok, ahol nem az ember érdekeit képviselik, hanem még le is akarják húzni?.

Felhívtam egy másikat jófogáson hirdette hogy mindenféle lcd led tvt beszámítanak. Felhívtam, kérdezte milyen értékben adnám. Én akkor persze visszafogottan mondtam hogy 50e ft. Erre mondja, hogy jólvan, megbeszéli kollegájával és majd visszacsörögnek.

Itt is.. Mi a fszmért mond olyat amihez nem tudják tartani magukat. Miért nem mondja azt egyenesen hogy Köszönöm de nem?!

De alapból, miért megy ilyen nehezen, hol ott egy teljesen korszerű jó állapotú eszközről van szó, s filléreket fizetnének érte. De miért? oké tele van a boltok polca is ilyen olcsóbb kategoriás szabadon hozzáférhető termékekkel újonnan, de akkor is.. Mi kell hogy el lehessen adni, Fél milliós dolog kell hogy legyen, olyan amiből nincs mindenkinek?


2016. szept. 12. 11:09
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja és azóta se hívtak vissza.
2016. szept. 12. 11:12
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ő megveszi tőled, akkor még hasznot is akar rátenni, és tudja, hogy többért nem tudja eladni. Nem annyiért veszi meg tőled, amennyit kaphat érte, hiszen még a saját hasznát is bele kell kalkulálnia.

A tv-k egyre olcsóbbak, sokan inkább megveszik az újat, akár részletre is, valami kedvező feltétellel. Nem olyan nagy a kereslet a használtra. Meg abban mindig benne van a lehetőség, hogy valami gond lesz vele. Garancia már nincs rá.

2016. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tessék, 80E forint újonnan, garanciával. Miért venném meg a te tv-d bizományosként, amit még őriznem is kell, ha meg nem veszed vissza, akkor eladnom 50E+-ért?

2016. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a Tiéd milyen típusú, de Vaterán meg Emagnál már 68 ezerért is lehet kapni, meg 85 ezerért újonnan, 2 év garanciával. A tiédnek jó eséllyel már lejárt a garanciája, tehát nincs.

Egyébként is a műszaki termékekre, autókra, stb. nagy általánosságban jellemző, hogy amint kikerül a boltból, már veszít az értékéből, hiszen a következő héten/hónapban jön helyette még jobb, még újabb, még modernebb...


Műszaki bizományik általában bolti ár feléért veszik be (vagy annyiért sem), hiszen ez használt termék + nekik is rá kell tenniük a hasznukat.

2016. szept. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Hát akkor ennyi, ha én szeretnék venni egy új nagyobb tvt, ezt meg kirakhatom a kamrába had porosodjon?. Kocsiknál is így megy? Veszek egy mai új kocsit, de 1 év múlva váltanék másikra, akkor ez a kocsi ott állhat kihasználatlanul, azért mert nem tudom eladni? de a pénzem benne van..

Ennek is az lett volna a lényege hogy eladnám, meg még mellette mást is eladnék, amiből már meg lett volna az új tv 80%ban az ára visszajött volna, és csak maximum 40ezret kellett volna rá tenni. De nem tudtam hogy ez így megy.

Most tényleg, veszek egy luxus cikket, minél drággábban lehet az millió is, ami nem mindenkinek van, és arra lenne nagyobb esély hogy megvennék?

2016. szept. 12. 11:40
 6/23 anonim ***** válasza:

Add el jófogás-n 45-ért.

tuti megveszik.

2016. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Add el saját magad. Akkor megspórolod a bizományis hasznát.

Hirdesd te saját magad.

Vagy próbálkozz ismerősök körében. Ott nyilván nagyobb a bizalom is. Meg tudják nézni, ki tudják próbálni.

2016. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

45ér?? Ennek a tvnek piaci ára 80000 ft körül volt, még pár hónappal ezelőtt, én akciósan 72000 Ftért vettem.

45.. Az meg már semmit nem jelent hogy van tvje az embernek

2016. szept. 12. 11:49
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok: épp azt akartam írni, hogy nem jól tetted fel a kérdést, mert eladni nem nehéz, csak JÓ ÁRON eladni nehéz.


Nem kell hagyni porosodni: vagy felteszed fix árra a Jófogásra (itt nincs jutalék az eladás után, van viszont rengeteg komolytalan érdeklődő - ha van időd, ez is megoldás lehet) vagy licitálósra a Vaterára és ott szinte tuti, hogy megveszik (csak ott az eladás után 6 % jutalékot kell fizetni, ami 40 ezer ft esetén 2.400 ft lesz, tehát ezt érdemes az eladási árba beleépíteni)

2016. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
De gáz.. veszek egy 100000 ftos kor szerű dolgot, ami teljesen meg kimélt, s szinte új állapotba van, semmi hibája, és fele annyiért se tudom eladni, tényleg ez a helyzet manapság?. Én úgy emlékszem régebben még 5-6 éve ezzel semmi ilyen probléma nem volt, volt egy dolgom ami évekig működött, feltettem hirdetni és pár nap után már jött is a jelentkező, és még nem is ilyen alul alkudott áron alulin adtam el, hanem annyiért amennyiért kiraktam, elengedve maximum 1-2-3000 ftot. De nem az hogy 20ast
2016. szept. 12. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!