Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszakérhető-e a vételár egy...

Visszakérhető-e a vételár egy akkumlátorhibás telefon esetén?

Figyelt kérdés
Egészen pontosan egy -a jófogáson- hirdetett telefonról van szó, amit megvásároltam egy közeli mcdonaldsban (tehát kamerafelvétel van róla). A leírásban nem szerepelt rossz akkumlátorra vonatkozó megjegyzés, sőt szóbelileg dícsérte hogy 2 napot is kibír neki. Ehhez képest repülőgép üzemmódban, kvázi teljesen alvó állapotban is brutális eséseket produkál (háromnegyed óra alatt 8%). 24 órán belül ezt telefonon jeleztem neki, most 48 óra után bejelentettem az elállásomat, érezhetően húzza az időt, és mesékkel jön. Jogilag ilyen esetben mik a fokozatos lépések? Egyáltalán visszakérhetem-e a vételárat?

2016. szept. 14. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Használt termék, magánszemélytől, személyes átvétellel.


Nincs elállási jogod, így jártál.

2016. szept. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
... akar meg is vadolhat, hogy te tetted bele a rossz akkut, o egy tuti jot adott neked. Nyilvan nem jo erzes, de ezert nem veszunk hasznalt, ismeretlen eredetu keszuleket maganszemelytol, hiaba tunik olcsonak. Nehogy kideruljon, hogy mindemellett lopott is...
2016. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megvádolni nehezen tud, ugyanis az aksi visszakereshető sorozatszám alapján (legalább gyártási időpontra), ahogy a felnyitatlan hátlap is látszik szakszervizben.
2016. szept. 14. 09:55
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
45 perc alatt 8% merülés belefér repülő üzemmódban is, ha azalatt a kijelző folyamatosan működik és a proci is legalább közepes használatban van. Többet fogyaszt a kijelző, mint az összes rádiós rész egy
2016. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1.- magánszemélytől vásárolt termék esetén nincs elállási jog

2.- elállási jog csak interneten vásárolt, "távollévők közötti szerződés" esetén van (webáruház, cég, stb), személyes átvétel UTÁN nincs.

3. - szerintem sem extrém esés a 8 %

4. - legközelebb olyan oldalon vásárolj, ahol ÉRTÉKELÉSSEL rendelkezik az eladó, lehetőleg sok-sok pozitívval.

5.- a kamerafelvétellel felesleges felhozakodni: a McDonalds nem fogja Neked azt visszakeresni ilyen miatt, ráadásul még ha tényleg rossz lenne az aksi, akkor sem tudod azt egy felvétellel bebizonyítani.

2016. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, válaszomban a 2-es pont esetleg félreérthető: cég esetén, ha pl. futár hozza és úgy veszem át (személyes), akkor természetesen él az elállási jog.
2016. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jófogáson vetted?

Gratulálok!

Akksit cserélsz, használod, örülsz neki.

Ezek a lépések.

2016. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!