Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szakközépiskola mellett...

Szakközépiskola mellett munka. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Nyáron töltöm a 18at és jövőre érettségizek. Mivel akkor már nem leszek tanköteles meg lehetne oldani, hogy tanítási időben dolgozzak és csak fontosabb dolgozatokra és az érettségire menjek be?
2010. ápr. 23. 17:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy keressek év közben is diákmunkát, ami ugyan kevesebb pénzzel jár, de részt tudok venni az órákon és csak délután/este vagy hétvégén végezhető?
2010. ápr. 23. 17:31
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha magántanuló vagy akkor ez megoldható!
2010. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Keress diákmunkát, mert azt nem lehet, hogy csak a fontosabbakra mész be. Ha nem jársz be eléred azt a %-ot amennyi hiányzásnál érvénytelen lesz a féléved és akár ki is rúghatnak. Van ilyen osztálytársam (már csak volt).
2010. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetsz magántanuló, akkor dolgozhatsz. Vagy próbálj meg kötetlen munkaidős munkát találni. Én ilyet csinálok egyetem mellett, délután, este vagy hétvégén dolgozom, amikor ráérek és nem vagyok hullafáradt. Azt viszont fontos megjegyezni, hogy amióta csinálom, gyakorlatilag mindig hullafáradt vagyok és szinte nulla a magánéletem (reggel kilencre szoktam suliba menni, utána egy óra szünetet tartok, amíg ebédelek és pihenek, aztán este 8-9-ig dolgozom, egyébként csak alszom vagy zombizok a gép előtt :) ). Nagyon kitartónak kell lenni és nem egyszerű.

Ha magántanulónak mész, akkor fontos folyamatosan sulykolni magadba, hogy tanulnod kell, mert könnyen azon kapod magad, hogy nyakadon az érettségi és még semmit nem tanultál. Legjobb megoldás, ha munka előtt "kötelezed" magad arra, hogy mondjuk minden nap 2 órát tanulsz. Nagy akaraterő kell hozzá, kitartást!

2010. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!