Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehetséges ez? Jogosult...

Lehetséges ez? Jogosult vagyok? Nemzeti Eszközkezelő

Figyelt kérdés

Nem vagyok adós, se jelzálogkötelezett, ingatlant akarok venni, de nem akarok több tízezret fizetni. Viszont kinéztem egy jó kis ingatlant amin hitel van, a tulaj nem foglalkozik vele üresen áll gondozatlanul. Mikor kérdezem a tulajt mindig azt mondja őt nem érdekli már alig várja hogy a bank elvigye tőle. De én le szeretnék szerződni a Nemzeti Eszközkezelővel és bérelni a házat, mert az a ház ott fog tönkre menni. Jogosultságommal nem lenne probléma mert nevelek egy olyan kiskorút aki rendszeres gyermekvédelmi ellátásban részesül.

Meg tudnám e így "szerezni" a házat? Hitelt nem akarom átvenni mert annak nagyon sok lenne a havi törlesztője. Lehetséges ez? Mik az első lépések?



#hitel #Nemzeti. Eszközkezelő
2016. szept. 22. 15:04
 1/1 anonim ***** válasza:

A tulajt nem érdekli, nem intézi.


Az eszközkezelő nem veheti át önhatalmúan a házat, ha a tulaj ezt nem kéri.

Ez nem egy végrehajtás, hanem az eszközkezelő egy segítség a rászorulóknak.

Nem fognak harcolni, hogy megszerezzenek egy házat.

Ez úgy megy, hogy aki meg akarja tartani a házát, az felajánlja a házat és a hitelét az eszközkezelőnek, az megveszi a banktól, és bérbe adja olcsóbban az eredeti tulajnak, de onnantól ez a tulaj már csak bérlő lesz.


Rengeteg család, rengeteg bukott hiteles ajánlotta fel a házát így, mert ezáltal nem kéne kiköltözniük. Az eszközkezelő nem győz válogatni köztük. Nekik van egy bizonyos keretösszegük, amit évente elkölthetnek ilyen házakra, és ha ez a keret kifújt, akkor már nem tudnak házat venni.


Egy ismerősöm felajánlotta így a házát, mert már jó ideje fenyegeti a bank. És elutasították, mert az eszközkezelő csak azoktól vehet meg házat, akiknek SEMMI jövedelmük nincs. Az simerősöm feketén dolgozik, de valamikor pár hónapja néhány ezer forint ráment a bankszámlájára. Ez elég volt ahhoz, hogy elutasítsák, mert ő ezáltal nem teljesen nincstelen. Nem láttam az iratokat, ő mesélte.


Ha ez az ember egyrészt nem is törekszik a megállapodásra, másrészt a fentiek alapján van jövedelme, akár csak egy pici nyugdíj, vagy egy kevéske fizetés, akkor ebből nem lesz üzlet.

2016. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!