Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyagilag becsödöltünk! Mit...

Anyagilag becsödöltünk! Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Pàrommal fél éve falura kellett költöztünk albérletbe.Ez mindkettönknek munkahelyvesztéssel jàrt.Itt csak szezonàlis munkàból tengödünk,amiböl épp kifizetjük a lakbért,rezsit..Pàrom kap szociàlist,az pedig a konyhàra megy el..Szeretnénk bemenni a vàrosba dolgozni(munkàknk is lenne màr),De níncs fejenként több,mint 20ezer forintunk,hogy megvegyük a bérletet,A helyi buszbérletet még Nem is szàmoltam..A szezonàlis Munka is egyik nap van,màsik nincs,így a héten ketten nem keresünk még 20ezer forintot sem,ami a lakbér lenne...A következö szociàlisból kell kipótolnunk,így a lakbért,Meg befizetnünk a rezsit..de enni Nem ettünk,fözni sem tudnék,ha lenne ételre,mert gàzpalackra sincs pénz..Mindkettönknek van szakmànk,de helyben Nem tudunk benne elhelyezkedni,a vàrosba meg nem tudunk bejutni..Csalàdtól Nem tudunk kérni.Anyàm itt lakik az utcàban,de felénk sem néz..Laktunk nàla pàr hetet,sokat segítettünk a gàz körül nekik,de az alkoholizmusa miatt Nem jöttünk Ki,így kitettetek minket,így kerültünk ebbe az albérletbe.Félretett pénzünk nincs..Ami bevételünk van,az csak a lakhatàsra,és minimàlis hideg élelemre elég,vagy Arra sem nagyon..Kilàtàstalan a helyzetünk!

2016. szept. 24. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Már azt sem értem, miért mondtatok fel mindketten egyszerre a munkahelyeteken, na mindegy.

Ha jól értem, most a városban lenne mindkettőtöknek munkája, de nem tudtok buszbérletet venni.

Akkor menjetek gyalog, biciklivel, ismerőssel aki autóval megy arra.

2016. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Meg kellene beszélni az új munkáltatóval, hogy az elsö havi bér terhére állja a bejárás költségét vagy ha egyébként is térítik, akkor azt adja oda elöre.
2016. szept. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ki az a hülye, akinek van munkája, majd falura költözik a nagy kilátástalan semmibe és még a melóhelyét is feladja??


Keressetek olyan munkát, ahol van fizetési előleg. Vagy adjátok el a számítógépet amiről neteztek, telefont cseréljétek olcsóbbra, stb. máris megvan a 20-20e

2016. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ítélni könnyü sajnos!

Igen,muszàj volt felmondanunk,mert a lakàst amiben laktunk eladtàk.Édesanyàmhoz költöztünk falura,mert 3 héten belül Nem talàltunk màsik lakàst.Úgy ígérte,hogy maradhatunk,míg rendben Nem jön az anyagi helyzetünk,De Nem így volt..Egy munkahelyére mindennap be kell jàrni,senki Nem fogja vàllalni,hogy minket minden nap bevigyen a vàrosba,mert innen aki oda jàr dolgozni,az àltalàban buszozik.Biciklivel és gyalog?Akinek megy napi 50 kilomérert Munka mellettem,Arra irigykedem..Kedves vàlaszolók!Kérdést tettem fél,amire ötleteket vàrok.Ne ítélkezzetek,mert hasonló esetben Nektek sem esne ez jól.

2016. szept. 24. 14:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Józan paraszti ésszel nagyon praktikus ötletnek tünt,hogy beszéljem meg ezt a munkàltatóval,és elölegezze meg a bejàràs..Ezen màr túl vagyok!De sajnos egyik variàciót sem tartjàk megoldhatónak! :(
2016. szept. 24. 14:24
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

"muszàj volt felmondanunk,mert a lakàst amiben laktunk eladtàk."


Eddig akartam segíteni, de az a hülyeség csúcsa, hogy azért, mert az albérleteteket felmondták az a reakció, hogy mind a ketten felmondtok és leköltöztök a tanyára....


Főleg, mert nyilván volt bérleti szerződésetek, kizárt, hogy 3 hetes felmondási idő lett volna benne...

2016. szept. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Azt értem, hogy a lakást eladták, és költözni kellett, de anyukádtól is bejárhattatok volna dolgozni.

Nem itélkeztem, hanem ötleteltem mikor azt mondtam biciklizzél.

Kérjetek kölcsön valakitől.

Vegyetek fel gyors hitelt.

Keressetek a városban olcso munkásszállót.

Adjatok el bármit amiből meg tudjátok venni a bérletet.

Kérjetek az önkormányzatnál vagy a munkanélkülibe egyszeri segélyt.

2016. szept. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig akartam segíteni, de az a hülyeség csúcsa, hogy azért, mert az albérleteteket felmondták az a reakció, hogy mind a ketten felmondtok és leköltöztök a tanyára.... "


Noigen, ahhoz esz kellett, meg hogy harom het alatt ne talaljanak mas lehetoseget, legalabb egy szobat valakinel ideiglenesen...

2016. szept. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondtok fel mind a ketten, amikor a lakásból kitettek benneteket, akkor lenne pénz bérletre, amivel a faluból is be lehetne járni dolgozni!
2016. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta veletek? Helyre állt az életetek?
2017. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!