Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpress szállítás, rendelés?

Aliexpress szállítás, rendelés?

Figyelt kérdés

Az Aliexpress.ről szeretnék rendelni több dolgot (mindegyik Free Shipping). Összesen 36,50 dollárba kerülne (ez átváltva kb 32 euró). A vámkezelésnél pedig olyat olvastam, hogy a magányszemélytől magánszemélynek érkező küldemény 0-22 euróig vámmentes. De láttam olyat is, hogy magánszemély által megrendelt áru (cég.magánszemély reláció)-nál 22-150 euróig vámmentes, de 27%-os ÁFA-t kell fizetni. A kérdésem az lenne, hogy most akkor tényleg kell valamennyit fizetnem, vagy teljesen ingyenes a szállítás?


Valamint, hogy még soha nem rendeltem ilyen oldalról, de több helyen is utánaolvastam és van ahol úgy írták, hogy csak a számlaszámot kell megadni és ők veszik le a pénz, de valahol meg úgy írták, hogy nekem kell előreutalni. Most akkor melyik?



2016. szept. 25. 01:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A szállítás meg a vám+Áfa az 2 külön dolog. A szállítás ingyenes, de ha a megadott határok fölött van, akkor utólag fizetned kell a magyar államnak. Erről a kis sárga barátaink nem tehetnek.

De mint írtad, hogy több mindent is szeretnél rendelni, ha ezek külön szolgáltatótól jönnek, akkor külön csomagban is jönnek és így az érték határok alatt lehet.

De a csomagok sokszor átcsúsznak az ellenőrzésen, így akár meg is lehet úszni.

2016. szept. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, az értékhatár csomagonként számít, tehát ha több kereskedőtől rendeltél és minden termék 22 euró alatt van, semmit nem kell majd fizetned.

Az is előfordulhat, hogy egy nagyobb rendelésnél is megúszod a fizetést (kínaiak előszeretettel adnak meg kisebb értéket papíron ennek érdekében), de azért erre ne számíts 100%-ig, és mindig kalkuláld bele a rendelésbe az esetleges ÁFA/vám fizetést is.


A szállítás teljesen ingyenes lesz, ha azt írják. A rendelésnél a bankkártyáddal fizetsz és onnan csak a termék árát vonják le, semmi egyebet.

Ha a csomagra netán ÁFA-t, vámot kell fizetni, arról a posta értesít, és kiszállításkor a postásnak fizeted meg az adókat plusz 2500 Ft ügyintézési díjat.

2016. szept. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igy már értem, köszönöm mindkettőttöknek a választ :)
2016. szept. 25. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!