Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti hogy "tároljátok" a pénzete...

Ti hogy "tároljátok" a pénzeteket? Vagy mibe fektetitek be?

Figyelt kérdés
Nincs rengeteg megtakarításunk, kb. 1M forint, havi 100-200 közt tudunk mostanában félretenni. Én bankba nem szívesen tenném, viszont csak úgy itthon tartani nem valami biztonságos. Gondoltunk felfúrhatós széfre, de forintban érdemes eltenni? Vagy váltsuk be? Esetleg vegyünk aranyat? Hosszútávon a közeli egyetemvárosban tervezünk lakást venni, amit majd ki szeretnénk adni, de ahhoz kell még pár millió. Addig is, hoy kezeljük a pénzt?
2016. okt. 8. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

'Én bankba nem szívesen tenném'


Meselj mar, miert? Mibol gondolod, hogy otthon, a parnacihaban jobb helye van?


Aranyat akkor vegyel, ha nelkulozni tudod 10-15 evig azt a penzt. Mondjuk 1M-bol akkor se, mert spekulalni, befektetni ez edeskeves.


A lakastakarekot neked talaltak ki.

2016. okt. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

az van, 2 is.


azért nem, mert az kb. csak pénzbe kerül. ha ki akarom venni pl, nem kevéssel lehúznak, ha a kamatot nézem is, mínuszba jövök ki lekötni nem akarjuk.

2016. okt. 9. 08:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Lekotni nem akarod, de aranyba akarsz fektetni....? Huha, van am itt baj.


Nyissatok egy 3. lakastakarekot.

2016. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Van baj... Akkor ne kösd le basszus :) Keress olyan bankot, aohl minimális a bannköltség évente, még mindig jobb ráfordítás az a kis pénz, minthogy egyszer rámolják ki a lakást és viszlát 1 milla.
2016. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Én bankba nem szívesen tenném"


Akkor tartsd otthon. (Amúgy miért nem akarod bankban tartani? Költségek vagy megbízhatóság miatt?)


".. viszont csak úgy itthon tartani nem valami biztonságos"


Akkor mégiscsak tartsd bankban.



"Gondoltunk felfúrhatós széfre"


És az mitől védene? Szerinted nem találnák meg a széfet vagy nem tudnák kinyitni ha már odáig jutnak? És mennyibe kerülne? Az éves bankköltség 20-szorosába?



"Esetleg vegyünk aranyat?"


Az arany menekülőpénz. Akkor vegyél, ha háborúra számítasz és a bankrendszer totális csődjére (= minden országban). A te esetedben szerintem felejtős.



"Addig is, hoy kezeljük a pénzt?"


Amit a többiek is javasoltak, mivel konkrét ingatlan célra kell a lakástakarék jó megoldás. A maradék otthon dobozban (ha bankfóbiád van) vagy bankszámlán, nagy része lekötve (ha félsz otthon tartani), esetleg állampapírba fektetve (ha bízol az állam visszafizetési hajlandóságában).

2016. okt. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
panelba a másodikon nem fognak nekiállni kiflexelni egy széfet, azt azért észrevennék a szomszédok, ezért gondoltuk, hogy abba tesszük. És akkor kéznél van, akkor teszek be, veszek ki, amikor jólesik. A bankokban nem bízom, honnan tudjam, hogy nem dől be egyik pillanatról a másikra? Sosem lehet tudni. Mivel nem fix a keresetünk, nem akarok olyat, ami minden hónapban kötelezően elviszi a pénzt (lakástakarék), abból elég egyelőre az a kettő, ami van.
2016. okt. 9. 10:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Most felvázoltad nekünk, hogy lényegében semmi sem jó neked, csak az otthon tartás, és amellett lobbizol. Akkor mi a fenének írtad ki a kérdést?
2016. okt. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Lekotni nem akarod, de aranyba akarsz fektetni....?"


Az arany bármikor eladható... Kb 1 éve 5500/gr -ért vették be a közeli ékszerboltban, majd kb 1 hónapja 6.500-ig felment. Az más kérdés, hogy ha vesz, a vételi és az eladási ár különbözetével eleve bukik, de nem feltétlenül...

2016. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
mert én most csak ezt a megoldást látom számunkra jónak. azért kérdeztem, hogy más hogy csinálja, van-e még alternatíva, amiről esetleg nem tudok...
2016. okt. 9. 10:42
 10/13 anonim ***** válasza:

bankszámlán, egy kis részét meg kp-ban otthon.


Amúgy fizetéseim 90%a kártyával történik, illetve online rendelés folyamán.

2016. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!