Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell személyigazolványt...

Hogyan kell személyigazolványt csináltatni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy megloptak. Az igazolvány számomat tudom, minél hamarabb le kellene tiltatni. A pénztárcámban volt az összes igazolványom is. Hogy kell ezt elintézni? Egyáltalán hol? Csak 2 személyi igazolványom volt egész életemben és akkor is anyámra szorultam.

2016. okt. 11. 14:09
 1/6 anonim válasza:
Letiltani az igazolványt? :D oké. Bemész az okmányirodába, ha kell előre foglalsz időpontot, és csináltatsz egyet.
2016. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy "kivonni a forgalomból". Mert bárki felhasználhatja bűncselekmények elkövetésére.
2016. okt. 11. 14:27
 3/6 anonim válasza:
Hogyan akarod kivonni a forgalomból? Ha nincs nálad, ez nem olyan mint egy bankkártya hogy letiltod és akkor nem jó.
2016. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont ezért kérdeztem. Nem értek hozzá, ezért kellettek a javaslatok. Szóval, ha újat készíttetek, automatikusan letiltódik az előző? Mert az jó volna nekem. Gondolom, valahol nyilván vagyok tartva. Az aláírásom ugyanaz, sőt még hamisítani is alig lehet, mert speciális betűkkel írok. Milyen íratok szükségesek egy új igazolvány elkészíttetéséhez? Tulajdonlap esetleg?
2016. okt. 11. 14:49
 5/6 anonim válasza:
Nem tudod letiltani, nincs rajra semmi amit le tudnál tiltani. Az csak egy műanyag kártya rajta a képeddel meg az adataiddal. Mivel mindenedet lenyúlták ezért az anyakönyvi kivonatod kell.
2016. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs rajta mit letiltani, hiszen nem aktív semmilyen formában.


A rendőrségen kell tenni bejelentést, hogy ellopták az irataid, majd az okmányirodában újakat igényelni. (a rendőrségi papírral talán ingyen van vagy olcsóbb, de ebben nem vagyok biztos).

2016. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!