Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en rossz postázási adat?

Ebay-en rossz postázási adat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet h rendeltem Ebay-ről 1-2 dolgot és azon kezdtem el gondolkodni h az nem probléma-e hogy az utcám nevét angolul írtam be és nem magyarul, azaz:

Szent István Sugárút helyett Saint Stephen Avenue-t írtam.



2016. okt. 15. 18:08
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Majd kiderül, hogy a posta/postás tudja-e értelmezni a "Saint Stephen Avenue"-t, vagy sem. Az eladónak tökmindegy mit adsz meg, ő egyrészt úgysem tudja mi az, másrészt úgysem érdekli, csak ráírja a borítékra/csomagra ahogy megadod. Mivel kizárólag a kézbesítőnél számít, hogy mi a pontos cím, ezért úgy érdemes megadni, hogy az itthon érthető legyen, tehát nem érdemes "street"-ezni sem.
2016. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez olyan mintha mennél külföldre egy hotelba vagy repülőjegyet vennél és a foglalásnál angolul írtad volna be a neved. Odaadod a személyid és láss csodát nem passzol.

Ha a postán megértik akkor valószínűleg ki is viszik, de ha nem akkor ciki van. Hivatalos tulajdonneveket nagyon ritkán fordítunk. Ahogy első is megírta, nekik csak az kell, hogy melyik országba küldjék, onnantól, hogy melyik utca az már az itthoni posta dolga.

2016. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel a magyar postás fogja neked kivinni, így ha nem kapcsol, akkor igen, probléma lehet, hogy nem magyarul van.
2016. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

viszont akkor most tudnék valamit csinálni amivel jelezhetném, hogy nem jól adtam meg az utca nevet?

2016. okt. 15. 18:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz. Ha már feladták a csomagot akkor ez van.

Amúgy nem értem a logikát abban, hogy miért kellett az utcanevet angolul írni.

2016. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt ugye nem használtad? :D

[link]

2016. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5. Értem akkor csak reménykedhetek. Egyébként így utólag már én sem értem hogy miért angolul írtam.


6. XDD ez jó volt:D

2016. okt. 15. 19:35
 8/10 anonim ***** válasza:
a büdös életben nem fogod megkapni
2016. okt. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálkozni az utánküldéssel, már hogy eredeti címnek az angol, új címnek a magyart adod meg. Már ha ennyire tudják rugalmasan kezelni, viszont ez díjköteles szolgáltatás.
2016. okt. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az egyik dolog amit rendeltem szerencsére ma megjött:D még van 3 xd
2016. okt. 17. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!