Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánszemély tartozik, átvert....

Magánszemély tartozik, átvert. Hogyan kaphatnám vissza a pénzem?

Figyelt kérdés

A volt párommal közösen az én nevemre hoztunk ki előfizetéses telefont, közben kapcsolatunk zátonyra futott, elváltunk. Én külföldön dolgoztam és nagyon ritkán jártam haza, egyik barátomat megbiztam, adjon át a volt páromnak egy papírt amit a vodafontól kértem, hogy írja át a szerződést az ő nevére. Sajnos naiv voltam el is felejtkeztem erről a dologról úgy gondoltam ezt ő megtette. Fizette eddig a számláit. A múlthéten a vodafone engem megkeresett telefonon, miszerint 60ezer forintos tartozásom van. Vele nem tudják felvenni a kapcsolatot így engem kerestek meg mivel még mindig az én nevemen van a szerződés. A vodafonnál annyit tudtam elintézni, hogy mindent letiltettam az összes ki és bejövő hívást, telefont mindent amit csak lehetett, de a tartozást nekem kell rendezni. Válásunk után kért tőlem egy majd százezres összeget kölcsönbe én naivan adtam neki amit persze megint nem láttam vissza. Sajnos kölcsönadási szerződés nincs róla. Ilyen esetben tudok-e valamit tenni? Legalább a telefon tartozást tudnám behajtani rajta valahogy.

Közjegyzői fizetésmeghagyás vagy valami tipp?


2016. okt. 17. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit nem tehetsz.
2016. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tekintettel arra, hogy a Te neveden van a szerződés, sajnos tényleg semmit nem tudsz tenni - csak kifizetni. Azt viszont javaslom, hogy minél hamarabb, mert ha átadják követeléskezelőnek, majd később végrehajtónak, akkor minden "résztvevővel" nő a behajtandó összeg, így akár 150 ezerig is felmehet. (Édesanyám temetését nem tudtam fizetni, szociális (?) temetés volt, majd a 60 ezres önkormányzati költséget kérték tőlem, de ezt sem tudtam fizetni - végül 115 ezret kellett - a végrehajtó költségével együtt :-(

Esetleg próbálj meg részletfizetést kérni a Vodafontól.


A százezres kölcsönnel sem tudsz semmit csinálni sajnos, ha nem született papír róla :-(

Sajnálom, de kénytelen leszel tanulópénznek elkönyvelni.

Közjegyzői fizetésmeghagyás esetleg akkor működne, ha lenne papír a kölcsönről. Bár van, aki szerint bárki kérhet fizetési meghagyást - de azt azért csak remélni merem, hogy ez nem úgy megy, hogy odamegyek a közjegyzőhöz és bejelentem, hogy a "szomszéd néni" tartozik nekem 300 ezer ft-al, bocsássanak ki fizetési meghagyást ellene. Jó, igen, tudom, ellenvetéssel kell élni, stb. , innentől meg nyilván a követelő félnek kell bizonyítani, hogy jogos a követelése.

2016. okt. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy tényleg semmit nem tudok tenni.
2016. okt. 24. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!