Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Spanyolországban vagy Oroszors...

Spanyolországban vagy Oroszországban jobb az életszínvonal?

Figyelt kérdés
Egy átlagember melyik országban él jobban?
2016. okt. 27. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Egyértelműen Spanyolországban.
2016. okt. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

#1

Megkérdezhetem, mire alapoztad ezt a válaszodat?

2016. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ENSZ Human Development Index 2015:


Spanyolország 26., Magyarország 44., Oroszország 55. hely a világ összes országa között


Numbeo Quality of Life Index 2016:


Spanyolország 8., Magyarország 37., Oroszország 55. a világ 61 vizsgált országa között


Social Progress Index 2016:


Spanyolország 17., Magyarország 35., Oroszország 75. a világ 133 országa között.


De ha ez nem győz meg, menj el egy spanyol vidéki városba és egy orosz vidéki városba, és nézz szét.

2016. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De lássunk egy konkrét adatot is:


Várható élettartam, 2015, WHO


Spanyolország: 82,8 év, 4. hely a világon

Oroszország: 70,5 év, 110. hely a világon

2016. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"De ha ez nem győz meg, menj el egy spanyol vidéki városba és egy orosz vidéki városba, és nézz szét."


Na jó, azért ez nem annyira olcsó mulatság... :-)


Spanyol vidéki városban voltam, elég jól ismerem a körülményeket, az oroszról meg csak hallottam - ezért kérdeztem azt, amit...

Spanyolországban élő, egykor jómódban élő idegenvezető ismerősömnek most"nyomorog", néha komolyan még ennivalóra sem futja, másokkal együtt bérel szobát, holott régebben önálló lakásban élt, ugyanakkor Oroszországban élő, Moszkva környékén lakó ismerősöm meg kőgazdag.

De ezek szerint akkor én nem az átlagot ismerem...

2016. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Come back válasza:
0%

Oroszországban folyamatosan javuló tendencia figyelhető meg.


[link]


S ez nem fog leállni. Miért? Mert Putyin a saját népe igényeit tartja szem előtt, s szuverén független ország, nem dirigál Brüsszel, Amerika nem tud beleszólni a dolgokba. S a rokonaim kint élnek, tehát tudom. Azonban az élet ott se egyszerű, ahogy sehol másutt a világon.

2017. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orosz vidék maga a nyomor, Spanyolország pedig Európa. Aki nem hiszi, menjen, és nézze meg! :)


Moszkvában, Péterváron és a többi néhány nagyvárosban persze van egy gazdagabb réteg, de az átlagember sajnos csóringer.

2020. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Come back válasza:

Most már Oroszország!!!! XD XD


A legerősebb gazdaság Európában. A spanyol gazdák pedig lázadnak...


Szóval...


:D

márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!