Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diák bankkártya meddig jó?

Diák bankkártya meddig jó?

Figyelt kérdés
Pontosabban ha elkezdek dolgozni, az már nem lesz jó? És ha ugyanúgy tudnak rá utalni pénzt miért nem megfelelő? Adózási okok miatt? Ha nem cserélem le, lehet bármilyen következménye, vagy szimplán nem fognak tudni rá utalni?
2016. okt. 28. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom más bankoknál hogy működik, de ahol én vagyok, ott tanulmányoktól függetlenül 24 éves korig használható azzal a számlacsomaggal. Mikor azt eléred, akkor automatikusan átáll a "felnőtt" számlacsomagra.
2016. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Bankkártya meddig jó" általában 2-3évente cserélik, függetlenül attól hogy diák vagy sem.

De te arra vagy kíváncsi hogy a bankszámla meddig érvényes. Amikor eléred azt a kor/jogi hatért amint nem leszel jogosult az adott banknál fenntartani a diákként nyitott bankszámla, átvezetnek egy felnőtt számlacsomagba. Ugyan úgy fogod tudni használni, mint előtte, csak drágább lesz fenntartani.

2016. okt. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy tovább jogosult igénybe venni a diákoknak szóló bankszámlacsomagot, akkor a bank automatikusan módosítja a csomagot egy másikra.

Erről általában levélben tájékoztat, bár nem kötelessége, hiszen benne van a hirdetményben illetve ÁSZF-ben, a majdani átsorolás.


A diákszámla nem is jó kifejezés, inkább diákoknak szóló bankszámlacsomag.

De a számla az számla, csak a díjazása tér el a többitől.


A számlaszám sem változik meg az átsorolással illetve egy "diákszámla" is ugyanolyan teljeskörűen használható mint egy nem "diákszámla".


Vannak bankok ahol még 25 évesen is lehet valakinek ilyen számlája, miközben már évek óta nem egyetemista és pl. jól kereső munkavállaló.



Melyik banknál vagy?

2016. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!