Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Spanyolországba szeretnék...

Spanyolországba szeretnék levélcsomagot küldeni, hogy menjek a lehető legbiztosabbra, hogy megérkezzen?

Figyelt kérdés
Egy levelet, meg két pici kézzel készített plüsst szeretnék belerakni a borítékba, és az úticél Burgos lenne. Az elsőbbségin kívül milyen kiegészítő szolgáltatást kérjek rá? Illetve a barátom, akinek küldöm, olyan utcában lakik, ahol csak délelőtt 9-11 között lehet behajtani, nem tudom, hogy ez a postai szállítást mennyire érinti... ilyenkor lehetséges az, hogy neki kell bemenni a postára a csomagért esetleg?

2016. nov. 2. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ajánlottan kell feladni (kb 850 Ft pluszban) Ekkor követhetővé válik a levél, és csak aláírás ellenében lehet átvenni. Az lényegtelen, hogy mikor lehet behajtani az utcába, a helyi postán fogják megőrizni neki a "levelet", ha éppen nem találják otthon (értesítőt természetesen kap)

Azt nem tudom, hogy a spanyol posta weboldala mennyire ügyfélbarát, de például ha Japánba vagy az USA-ba küldesz ajánlott levelet, akkor fel lehet iratkozni emailes állapotfrissítésre. Tehát kapsz emailt, ha a címzett átvette a küldeményt. Tapasztalatból mondom. A nemzetközi postai rendszerben benne van ez a technikai lehetőség, de nem minden ország postaszolgálata veszi a fáradságot, hogy interneten elérhetővé tegye.

2016. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És persze a Magyar Posta weboldalán is látható a küldemény státusza, de egyes országok esetében (például UK) rohadtul nem naprakész az infó) A Magyar Posta részéről korrekten megjelenik az ő részük (küldemény felvéve, országból elküldve) de a fogadó ország nem feltétlen ad naprakész adatokat. Mint mondtam, a Royal Mail elég siralmas ilyen szempontból.
2016. nov. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm szépen! És még annyi kérdésem lenne, hogy célszerűbb pici dobozban feladni vagy maradjak inkább a rendes levélborítékos megoldásnál? Mert olvastam valami olyasmit, hogy mikor beérkezik, lehet, hogy felbontják a csomagot, és ott is állni fog egy darabig vagy elkeveredik, bár nem tudom, hogy ez reális félelem-e ilyen esetben.
2016. nov. 2. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:

A bélelt boríték a jobb. Már csak azért is, mert kisebb a tömege. A feladás díjánál ez számíthat (sávosan van: 100 grammig, 250 grammig, 500 grammig, stb egészen 2 kg-ig)

Felbontani nem hiszem, hogy felbontják, mert vámolás szóba sem jön (EU-s országból EU-s országba megy a levél) Legfeljebb a reptéri átvilágítás során bonthatják fel, ha a tartalma nem egyértelmű a képek alapján, de ez ritka.

2016. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szuper, nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2016. nov. 2. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!