Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkahelyen tartott edzésem...

A munkahelyen tartott edzésem bele számít a munkaidőmbe, illetve kapok érte bármilyen juttatást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy építési vállalkozásnál dolgozom az irodán. Emellett kyokushin karate edző vagyok, jelenleg 3. danos mester, hivatalos edzéseket tartok a saját dojom-ban. A főnök megkérdezte hogy a munkahelyen néhány más irodai, illetve egyéb beosztású munkásnak (pl. szakemberek, valamint maga a főnök részére is) tartanék-e a munkaidőmön túl karateedzést heti 3 alkalommal. Mondtam hogy igen, de azt nem mertem megkérdezni tőle hogy ingyen-e, vagy valami pénzt, (esetleg normál órabért?!) számítana-e erre?

Ti mit gondoltok? Elég egyedülálló lehet az esetem, ezért nincs ötletem nekem sem. A válaszokat előre is köszönöm :)


2016. nov. 2. 19:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt kihagytam hogy a vállalkozás székhelyén egy raktárépületben (van fűtés és egyebek) lenne ez az egész, valamint a munkaidőm az 6-14 óráig tart, de általában túlórázom, így 4-re jövök, és így este 18 óráig dolgozom. Így nyilván a túlórák is esnének. De akkor ezt kiválthatná az edzés tartása?
2016. nov. 2. 19:12
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Ezt a főnökkel kell megbeszélned, mert így leírva nekem úgy tűnik, hogy pusztán szívességből vagy baráti elvárásként tekintik az edzést vagyis ingyen.

Mond a főnöködnek, hogy nem csak az edzés napját, idejét, de a edzés díjösszegét is meg kell beszélnetek.

2016. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan ember, a főnöködet kérdezd már meg, mi mondhatunk bármit, ha az nem úgy gondolja, hanem hogy szívszeretetből edzed őket. na meg legyen merszed arra is rákérdezni, hogy milyen díjazási formában gondolta.
2016. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

napi 14 órás melózol?? wtf?!


Nem egyedülálló az eseted. Én masszőr vagyok, irodán csajok kitalálták, hogy masszírozzam őket, ledumálták a főnökkel.


mondom számlával 5 rugó az óradíjam, munkaidőn kívül, mert munkaidőre a szerződés köt és munkám is van.


kicsengetik, akkor masszírozom őket.


ingyen nem fogok senkit se masszírozgatni a közeli családomon kívül.

2016. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sima edzéseket milyen áron lehet venni? Azt hova számolod el?

Ugyan úgy lehet ezt is kezelni. Esetleg engedményt lehet adni hogy lássák jófej vagy, de abból nem fogsz zsemlét venni, ha ingyen dolgozol.


Nyugodtan gondold ki, mennyit kérsz érte és mond meg a főnöknek. Nettó mennyi pluszt kérsz ezért. Ez nem a szerződéses munkabéred, hanem azon felüli bér, amit ugyan azoktól is kaphatsz. Így képzeld el: ez másod állás.

2016. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók! Ne haragudjatok, hogy ilyen későn jelentkezem.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

A végén az lett hogy heti 5*2 óra edzést tartok (minden nap (H-P-ig) 16:30-18:30-ig.


A főnök mondta hogy én döntsem el hogy személyenként kérek-e el x összeget edzésenként, vagy pedig órabérbe számítjuk bele.

Az órabérem nettó 1000 Ft.

Ezzel akkor keresnék heti 1000*2*5=10 000 Ft-ot.


De! Mondtam hogy a dojom-ban 500 Ft / edzés, viszont itt tekintettel arra hogy munkások, meg stb.. 350 Ft-ért tartok egy edzést.

Most már jelenleg 53-an járnak edzésre hozzám, az ácsoktól kezdve a kőművesekig szinte mindenki. A kis raktárépületet kinőttük, átmentünk a nagyobba. Az 53 emberből eddig 16 igazolt le hozzánk, aki komolyan szeretne foglalkozni ezzel. A többiek pedig még gondolkodnak rajta, de egyenlőre elég nekik csak önvédelem tanulásra.


A lényeg hogy ha elfogadom azt hogy órabérben legyen elszámolva akkor 1000*2*5= 10 000 Ft hetente, de így viszont 350*53*5= 92 750 Ft hetente. :-)

Ezt a pénzt nem zsebre rakom, hanem bele a tagdíjakhoz. :-)


Köszönöm mindenkinek a válaszokat, segítséget és Áldott, Békés Boldog Karácsonyt Kívánok! :)

2016. dec. 23. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!