Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elhagyott a párom, itt maradta...

Elhagyott a párom, itt maradtam a hitelekkel és minden kiadással, van valami lehetőségem a túlélésre?

Figyelt kérdés

5 éve vettünk egy kis házikót vidéken, elég rossz állapotú, de úgy voltunk vele, majd szép lassan újítgatjuk.

Akkor szerencsés dolognak tartottuk, hogy az én fizetésem elbírja a hitelt, és milyen jó, ha nem adósodunk el mindketten, így később ő fel tud venni egy autóhitelt, vagy bármit. Ekkor még én kerestem jobban, ő csak kicsivel minimálbér felett, így nem is jelentett volna túl sokat a hitel szempontjából.

Később mindkettőnknek lett 1-1 személyi hitele, az övéből pl. a fűtést csináltattuk meg.

Ezek közösen nem okoztak problémát, mert mindent ki tudtunk fizetni és közepes szinten éltünk, sőt később lett kocsi is, ami a falu miatt nagy könnyebbséget jelentett.

Ő az évek alatt munkahelyet váltott, ma már közel 300 nettót kap.

Én ugyanott dolgozom, kb nettó 140-et kapok kézbe.

Ennél jobb lehetőségem ebben a régióban nem is lenne, cafeteria is van, felsőfokú végzettségem nincs.

Azt még nem írtam, hogy van egy idős, beteg édesapám, aki itt él velünk/velem, mert nincs más lehetősége. Neki havi 42 ezres rehab támogatás járna, de egész életében letiltása lesz, szóval 28 ezret kap.

Ebből a 3 pénzből tartottuk fenn magunkat egy átlagos, vagy talán annál kicsit jobb színvonalon, közben a házon is csinálgattunk ezt-azt.

Nos, most szakított velem, és itt maradtam a beteg apukámmal egy fizetésre + a segélyre.

Mindazok mellett, hogy szeretem és nagyon hiányzik (de ezt nem fejtem itt ki, mert ez a pénzügy kategória) az a kétségbeejtő, hogy a hitel és a rezsi több, mint a kettőnk bevétele. Vagy mondjuk épp annyi.

Mindent összeírtunk, sajnos sok a hitel, a rezsiből meg semmivel sem tehetem meg azt, hogy nem fizetem.

Így semmink nem marad.

Az apukám gyógyszerei sokba vannak, de közgyógy nem jár neki, mert az egy főre eső jövedelem papíron nem annyira rossz. Gyakorlatban meg ugye az a pénz elúszik.

Mozgáskorlátozott, de erről sem jár neki a papír, mert lábra tud állni, viszont egyedül sehová sem tud eljutni. Ha támogatom, az sem segít, mert 100 métert kb egy óra alatt tesz meg. Orvoshoz sem tudom, hogy fogunk eljutni, mert a kocsi nem az én nevemen volt, de vezetni sem tudok, meg úgysem tudnám fenntartani sem. Buszozni esélytelen, fel sem tudna lépni rá, leszállni meg biztosan nem tudna. A kocsiba is több perc volt, mire beszállt. Agyvérzése volt egyébként, azóta ilyen.

A fizetésem és a kiadásaink talán épp kijönnek nullára, de kajára már semmi nem marad. És vannak olyan egyéb kiadások, amik nélkülözhetetlenek, pl. wc-papír, nekem eü. betét, mosdáshoz tusfürdő, mosogatószer, és ilyenek. Ezekre is elég sok ment el eddig havonta.

A helyi családtámogatási lehetőségeket már számba vettem, anyagi segítséget egyik sem nyújt. Felajánlották a házi segítségnyújtást, ami abból állna, hogy eljön egy gondozó, kitakarít, elmegy boltba, ha kell. De ez pont olyan, amit én is meg tudok csinálni, az talán inkább egyedülálló öregek számára hasznos.

Gondolom sem az önkormányzatot, sem egyéb helyeket nem fog érdekelni, hogy a hitel kifizetése után jóformán semmink nem marad. Ja, az ebédet hozatom neki, ezzel a családsegítővel karöltve, mivel én dolgozom, és így legalább van főtt ebédje.

A hitelbe mi ugrottunk bele, nyilván nem kényszerítettek. Még mielőtt valaki ezzel jönne...

De nem is nevezném beleugrásnak, mert ketten voltunk, jól átgondoltuk, és ketten ki is tudtuk fizetni.

Igen, csak hát ketten vállaltuk, a közös jövőnkért, és most ezt megborult. Egyedül nem vagyok képes mindent kifizetni.

Elkezdtem a jófogáson másodállást keresni, de inkább keresnek, mint hirdetnek állást.

Túl sok lehetőségem nincs, mert ide a faluba a közlekedés sem túl jó, és valahogy haza kéne jutnom, de mondom, álláslehetőség sincs.

A házat eladni megint csak esélytelen, nincs jó helyen, nincs jó állapotban, egyszerűen nem ér annyit, amennyi a hitel összege. És utána egy albérletre meg kifizetném ugyanazt.

Szóval egyedül nem megy, és fogalmam sincs, mit csináljak.

Van bármiféle támogatás, amit szorult helyzetben igénybe tudnék venni?

A trollok kíméljenek, mert ha a hitel nem lenne, akkor az albit kéne fizetni.

És 5 éve nem rendezkedhettünk be albérletes életre, mivel közös jövőt terveztünk.

Kihez fordulhatnék, ha nem akarunk éhen halni?


2016. nov. 6. 11:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

A csajod rádhagyta a házat?! és 140 a nettód + caf 2 emberre? Akkor tulajdonképpen mi is a baj? Vidéken a feléből meg lehet élni. Főzz, használj kevés rezsit.


Az embereknek olyan gondjaik vannak, amiket én szinte már-már irigylek. :D Én örülnék 140-es nettó fizetésnek 2 személyre.. :D :D .

2016. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Ja, ha hitel is van az gáz. Keress másik csajt.
2016. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én vagyok a csaj.

A pasi lépett le.

Nem egy irigylésre méltó helyzet, kb 80 a hitel, a maradék egy az egyben elmegy rezsire.

Nem élünk nagy lábon, ne hogy azt hidd.

Árammal fűtünk, a maradék pénz fele erre megy el.

Már most rettegek, hogy leolvasás után ha nagy számla jön ki, miből fogom kifizetni.

Semmiből.

Nagyon laza válasz volt, kösz, de nem megyek vele semmire.

Nem így működik a világ, hogy keressek mást.

nem is akarok, nem is tudok, dekoratív sem vagyok, meg idővel... ki akarna ide jönni egy rogyadozó házba, aminek még vagy 15 évig fizetni kell a törlesztőjét?

2016. nov. 6. 12:51
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

2 úton kell elindulnod:


1., Rövidtávú megoldás

2., Hosszútávú megoldás


Pár ötlet, hátha segít:


Rövidtávra:

- Önkormányzati átmeneti segélyek

- Banki kondítciók újratárgyalása (hosszabb futamidő, rövidebb havi törlesztő kihangsúlyozva, hogy átmenetileg NEM TUDOD fizetni a hitelt, hogy érezzék, ha nemet mondanak rá akkor nagyobb lesz a bukta)

- Másodállás, ha van rá lehetőség, akár otthoni kiegészítő kereset

- Élelmiszer megtermelése otthon (pl. ha van pince akkor gombát)

- Nem tudom mekkora a ház, de ha több szoba akkor a nem nélkülözhetetlen szobákat lezárni, hogy ne kelljen fűteni

- Alternatív fűtés (az árammal fűtés nagyon drága) ha van kályha, vegyes tüzelésben lehet szeméttel, gyűjtött fával, papírbrikettel

- Rezsi csökkentése ott, ahol csak lehet (mosakodáshoz / mosogatáshoz használt vízzel WC-t öblíteni, stb..) Ezekkel pár száz vagy ezer forintot lehet fogni havonta, de ha muszáj...


Hosszú táv:

- Most lehet nagy a csalódás, de túl leszel rajta és lesz új élettársad

- Olyan munkahely keresése, ahol lehetőség van többet keresni

2016. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Mekkora az a ház, hogy 60 ezer a rezsi?
2016. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ez már igen hasznos lenne, de azt hiszem, minden megfordult már a fejemben.


az önkormányzatot szerintem nem érdekli a hitelem, így nem fog segélyt adni. milyen jogcímen kérjek?

nekem van 140 nettóm, az öregnek 42, az 182 ezer/hó, az egy főre jutó kereset havi 91 ezer, ez nem is lenne rossz.


a bankra gondoltam. elképzelhető, hogy ezt igénybe veszem. de hosszabb távon ez nagyon rossz. és egyébként a hitelemről: anno egy ideig nem fizettük, mert fiatalok voltunk, és felelőtlenek. felmondták, el akarták árverezni a házat. akkor sikerült az utolsó pillanatban ezt az új egyezséget megkötni, már nem is az OTP-vel, hanem a behajtójával, a Faktoring-gal. Akkor elmondták, hogy ez már nem olyan hitel, mint az eredeti volt, itt nem lesz levelezgetés, hogy ugyan fizessek már. A végrehajtási jogot sem töröltették a tulajdoni lapról, csupán felfüggesztették. az ügyintéző akkor közölte, hogy ha egyetlen hónapot nem fizetek, azonnal felmondják, és folytatódik a szüneteltetett végrehajtás. akkor pedig a házat is vinnék, meg a fizetésemet is tiltanák, egyenes út az öngyilkossághoz. szóval kétlem, hogy egy csökkentésbe belemennének.


volt veteményesünk idén is, de se pincénk, se semmink, hogy tároljunk pl. krumplit. egyedül pedig nem fog menni, mert én még a kúthoz a szivattyút sem tudom sem megemelni, sem bekötni, és mindig is szrakodott, a párom szórakozott vele minden egyes nap, hogy beinduljon.


ez a villany az egyetlen fűtési mód, ezt is mi csináltuk meg. a ház, amit vettünk, annyira üres volt, hogy se radiátorok, se kandalló, se kályha, semmi nem volt benne. egy központi fűtést kiépíteni kb egymillió lenne, ha nem több.

most is csak azt fűtjük, ahol vagyunk. a fürdőszobában sincs fűtés. mosdás előtt fél órával kapcsoljuk fel a hősugárzót. nagyon rossz úgy kimenni wc-re, vagy készülődni reggel, hogy jéghideg van.

a szobában is alig merek fűteni, a villanyszámla miatt. 17 fok van, és betakarózok, de az orrom hideg, ez a hideg levegő megy a tüdőmbe, a kezem-lábam is hideg.


A másodállásról írtam. lehetőség sincs, és vidékiként fizikálisan sem bírnám. Ráadásul itt az öreg apám, aki el szokott esni, a kaját is odaviszem neki az ágyára, annyira nehézkesen mozog.


Kelet-Magyarországon, érettségivel, nem sok esélyem van. Ennek az állásnak is azért örülök, mert sok simerősöm vagy munkanélküli, vagy minimálbért keres, a 73 ezernél meg azért mégiscsak jobb a 140.

2016. nov. 6. 13:50
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
Oh, ha csaj vagy akkor más a helyzet: Veszel egy HD kamot, kb. 12500; ft, és mutogatod magadat meztelenül chaturbate.com on/ / szexmunkát vállalsz. Vagy fogsz egy pénzes pasit, és vele ugyanezt.
2016. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Én is villannyal fűtök, 9 ezer alatt az általány 38 m2, télen 19 fok van, mondjuk ez társasház, de nincs szigetelés

Emellett mindenem elektromos, bojler, mosógép , szárító, (naponta mosok), mosogatógép, rezsó, sütő, stb


Mondjuk, van vezérelt áramom is.

2016. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A szexmunka kicsit erős.

Nem úgy nézek már ki, van rajtam felesleg, stb.

meg most kockáztassam azt, hogy elveszítem az állásom, és örökre megszégyenülök? Kinek kéne egy ilyen nő?


Nem nagy a ház, hetvenvalahány nm.

Egy légtérben van a konyha-nagyszoba, ahol alszom, meg a másik az apukám. Nagyon sok áram megy el.

A maradék rezsi meg ugyanaz, ami mindenhol, víz, szemétdíj, kábeltévé, net, telefonszámla.

Megfordult a fejemben, hogy mitől lehetne megválni.

telefon kell, ráadásul hűségidőm van, nem tudom lemondani.

a net és a kábeltévé olyan, hogy van élet nélküle. na de napi 24 órában itthon van az apukám, aki betegsége révén az ágy és a wc között mozog, semmi egyéb elfoglaltsága, öröme nincs az életben, csak nézi a sorozatait és játszik a neten egyszerű kis játékokat. nincs szívem ezt megvonni tőle, belahalnék.

persze mondhatjátok, hogy ilyen körülmények között ez is luxus. de ez a kettő nincs 10 ezer, és igazán nem húzna ki minket a bajból.

lakásbiztosítás kötelező a hitelhez.

beleszámoltam az apukám szocális ebédjét is, közel 10 ezer havonta, pedig nagyon olcsó, ennyiből nem hoznám ki a főzést.

2016. nov. 6. 14:35
 10/18 anonim ***** válasza:
Akkor el kell fogadni a házi segítőt, és neked meg olyan helyre menni, ahol több a fizu, és adnak szállást. Így nem maradhat, az biztos. Egyébkènt kitartás.
2016. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!