Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabadúszó grafikus létbe...

Szabadúszó grafikus létbe nyelvtudással érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy távmunkával ez a munka mennyire jövedelmező?


Ahogy számolgattam havi 50 ezer forint a járulék vállalkozás esetén és + kb. havi 30 ezer forint a szoftverek (Illustrator, PS, InDesign) díja.


Ezek nem kis összegek, azonban érdekel a grafika, webdesign, már csak azért is, mivel antiszociális vagyok születésem óta, és nem megy az emberek közötti munka, és a társadalmat sem tudom elviselni.


A nyelvekkel nincsen problémám, csak az a kérdés, a kreativitásból, ha a modern technológiával ötvözzük, meg lehet-e élni?


Örülnék személyes véleményeknek, hátha akad itt olyan valaki, aki szakmabeli.


2016. nov. 7. 13:45
 1/8 A kérdező kommentje:

Igazából már havi 120 nettó bevételnek is örülnék, csak az számít, hogy ne legyen főnök a nyakamon, ne vegyenek körbe kollégák, akiket utálok, azt csináljam amit szeretek, és elmerülhessek a munkába. Na persze az első, hogy legyen munka...


Arról viszont fogalmam sincs, hogy külföldön milyen áron megy egy-egy projekt, freelanceres munka.

2016. nov. 7. 13:49
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mennyi munkát tudsz magadnak havi szinten felhajtani.. mert a vevők nem fognak a nyakadba potyogni maguktól.
2016. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És hol lehet keresni a munkát? Nézegettem a freelanceres munkákat, de nem igazán értem ezt a bid rendszert... Ezen kívül milyen lehetőségek vannak?
2016. nov. 7. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól meg lehet élni belőle, de el kell tudnod adni magadat. Ha antiszociális vagy és nem tudod elviselni a társadalmat, akkor nagyon nem neked való ez.


Először is fel kell hajtanod a munkát. Senki nem fog megkeresni, az elején legalábbis 100% hogy nem. Ez abból áll hogy keresned kell a lehetőségeket, minél több emberrel beszélned.


Én már csináltam úgy honlapot egy régiségkereskedésnek hogy az utcáról mentem be és megkérdeztem kell-e nekik honlap. Nem ennyi volt a beszélgetés, jóval több, viszont ha antiszociális vagy, akkor nem tudod eladni a szolgáltatásodat.


A másik meg, hogy embereknek tervezel és készítesz valamit. Csak úgy lehet jót csinálni ha kommunikálsz velük, igények felmérése, helyzetjelentés, kb. mint egy fodrász.


Szóval közel sem annyi ez hogy ülsz a gép előtt egésznap és minimális kapcsolatod van a külvilággal. A grafikus tipikusan olyan hogy akkor tud jó lenni ha folyamatosan kap visszajelzést a munkájáról.


Ja és ha az ügyfél lila betűt akar sárga hátérrel, akkor azt kell nyújtanod.

2016. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ha van valakinek információja, szívesen várom. Akár negatív, akár pozitív.
2016. nov. 10. 19:08
 6/8 A kérdező kommentje:
Minél több a vélemény, annál könnyebben áll össze a kép :)
2016. nov. 10. 19:08
 7/8 Bence87 ***** válasza:

"meg lehet-e élni?"

Ezt így nem lehet megmondani, valakinek sikerül, valakinek nem. Sok grafikus megél, az biztos.


Ez internetes munka, tehát nem magyar ügyfeleid lehetnek, hanem az egész világról. De akkor készülj fel rá, versenyezned kell az olcsó keleti munkaerővel (India, Kína, Fülöp-Szigetek, Indonézia stb.)


Mondjuk én a helyedben kombinálnám valamivel a grafikát.


Ha nyomtatott anyagokhoz készítesz grafikát, akkor már rögtön vállalhatnál nyomtatást is. Hogyan? Itthon és külföldön is vannak olyan nyomdák, akiknek van viszonteladói programja, tehát ők végzik a nyomtatást, te számlázok, és megtartod az árrést a kettő között.


Webdesign esetében pedig ugye az már honlapkészítés, tehát adhatsz mellé tárhelyet jó kis havi díjért, tárhely viszonteladói programból Dunát lehet rekeszteni. Valami kis webprogramozást is kéne tudni.


Külföldi oldalakon kéne próbálkozni, regisztrálj be az összes létező helyre ahová tudsz (különböző freelancer oldalak).

2016. nov. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minek fizetsz a programért, ha a neten minden fent van ingyen?
2017. jan. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!