Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Osztatlan kozos tulajdon...

Osztatlan kozos tulajdon problema? Eddig 3 ugyvedet hallgattam meg de 3 kulonbozo valasz?

Figyelt kérdés
Vettem egy eve egy lakast amihez tartozik egy pince ami osztatlan kozos tulajdon. Nem is foglalkoztam vele de mikor felujitasra kerult a sor kiderult, hogy nagy es meglodult a fantaziam hogy hasznositom. Kinyitottam es lattam hogy az elozo tulaj. uccai vannak benne. Hivtam (bizonyithatoan) telefonon de semmi.. Majd par honap utan inditotanam a vallalkozast es kellene a pince. Hozattam kontenert es minden ami elrohadt kidobtam. Ami jo allapotban volt az az egyik sarokba tettem. Vissza tettem az uj lakatomat. Erre haza erkezem es a volt tulaj titokban lelakatolta a pincemet es feljelentett... Elhiszem hogy neki baromi kenyelmes hogy ingyen hasznalt egy 60 m2-es pincet es akkor jott amikor akart de most en vagyok szarba mert bementem a nekem kinelolt pince reszbe es kicsereltem a lakatomat es kidobtam a cuccat amit egy ev alatt nem volt hajlando elvinni... Na most mi a szitu? A Kozjegyzotol kertem birtokvedelmet. Van igazolasom hogy a birtokba adast kovetoen a kozos kepviselo nekem utalta ki a pincereszt es en vagyok szarban... Mit tegyek???
2016. nov. 9. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Amihez jogod volt:

- a saját tulajdonrészedet birtokba venni.

Amihez nem volt jogod:

- az Ő holmijait kidobni (akkor sem, ha szerinted elrohadt)

- és a pincét lelakatolni úgy, hogy a másik tulaj nem tud bemenni, s nem tudja a tulajdonrészét használni.

2016. nov. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzunk valamit:

Akivel a problémád van az az ELŐZŐ tulajdonos vagy egy lakó a házból (aki ugye szintén osztatlan közös tulajdonként használhatja?)

2016. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tobb mint egy eve megtortent a birtokba adas!! es az elozo TULAJDONOS nem volt hajlando elvinni a cuccat. Neki mint volt tulajdonos az osztatlan kozos tulajdonnal megszunt a tulajdon joga. Nem mondjatok, hogy eletem vegeig ha o ugy gondolja lezarhatja a volt tulajdonaban levo pincet??? Ezt. Magyarorszagon meg lehet tenni??? Sot most nezem a tulajdoni lapot nagy idegessegemben hogy nem is tualjdonos rajta hanem haszonelvezo. A lenyeg hogy a rendorseg. most ratett az o lakatara is pecsetet meg az enyemre is hogy senki nem mehet be....
2016. nov. 10. 07:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok és 2-esnek teljesen jogos a felvetése: ugyanis én úgy értelmeztem, hogy jelenlegi lakóval vagy valakivel osztatlan közös tulajdon. De ezek szerint az előző tulajról volt szó...

Viszont, amikor valaki megvesz valamit, akkor a tulajdoni lapon rajta van, hogy xy-nak haszonélvezeti joga van - ami viszont erősebb, mint a tulajdonjog.

Akkor ez nagy valószínűséggel úgy néz ki, hogy van egy pincéd, amin xy-nak megmaradt a haszonélvezeti joga...

Próbálj meg utánaolvasni, milyen jogaid vannak vagy ügyvédtől megtudni, mit tehetsz?

2016. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, pardon, figyelmetlen voltam, már kérdeztél ügyvédet: nem írtad le viszont, ki mit mondott?
2016. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Imádom, mikor emberek nemhogy a fogalmakkal nincsenek tisztában de még úgy kell kihúzni belőlük a részleteket...


Szóval akkor az ez előző "tulajdonos" haszonélvező volt? Az adás-vételkor lekerült a haszonélvezete az ingatlanról? Mi is történt pontosan, birtokvédelmet kért ellened?

2016. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!