Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Határozott idejű szerződést...

Határozott idejű szerződést felmondhatok a lejárat ideje előtt? Van szabályozás arra, hogy hányszor hosszabbíthatnak?

Figyelt kérdés
Munkaszerződésem határozott. Szívesebben dolgoznék határozatlan szerződéssel. A kérdésem, érdemes-e felmondani itt ha máshol találok olyan lehetőséget.
2016. nov. 20. 14:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Eddig kétszer hosszabbítottak, de még mindig helyettesítő álláson vagyok. Kellene valamikor állandó állásra kinevezni, vagy a végtelenségig el lehet ezt játszani, hogy hosszabbítanak egy évvel?
2016. nov. 20. 14:46
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben örülnék a határozott idejű szerződésnek: manapság már szinte jobban véd, mint egy határozatlan idejű...

Nem tudom, azt tudod-e, hogy a határozott idejű szerződésnél a munkáltató csak nagyon indokolt esetben mondhat fel és ha pl. dec. 31-ig szól a szerződésed, de szept. 1-én felmond, akkor ki kell fizetnie a hátralévő 4 hónapot. Ezzel szemben a határozatlan idejűnél a munkáltató bármikor felmondhat (átszervezés, stb. indokkal), általában 1 hónap a felmondás oszt jó napot.

Nekem is határozott idejű szerződésem van - de én jobban szeretem.

Azt hiszem, ez csak akkor hátrány, ha hitelt akarsz felvenni - de én nem tervezem :-)

2016. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Határozott idejű munkaviszony megszüntetése


A határozott időre szóló munkaviszony csak közös megegyezéssel, rendkívüli felmondással, illetőleg próbaidő kikötése esetén azonnali hatállyal szüntethető meg.

Ezeken kívül azonban a munkáltatónak lehetősége van arra, hogy egyoldalúan, írásba foglalt jognyilatkozattal megszüntesse a határozott idejű munkaviszonyt. Ebben az esetben a munkavállalót egyévi, vagy ha a határozott időből még hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre jutó átlagkeresete megilleti. (Mt. 88. §)"


Bővebben itt találsz jogszabályokat:

[link]

2016. nov. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

# 3


Nem tűnik hatályosnak. Azóta más jogszabály van érvényben. Mondjuk a lényeg hasonló.

2016. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Oké, szóval a sok helytelen válasz után nézzük a helyeset:


Munka törvénykönyve (a hatályos!!)

67. § (1) A munkavállaló határozatlan idejű munkaviszonyának felmondását nem köteles indokolni.

(2) A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna.

2016. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

" Van szabályozás arra, hogy hányszor hosszabbíthatnak?"


Igen, max 5 év lehet így, határozott idejű szerződés.

2016. nov. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó sok kérdést feltettél, van, amire még nem érkezett válasz.

Nem azért vagy helyettesítő álláson, mert gyesen, stb van az, akit helyettesítesz? Ha így van, akkor nem fognak határozatlan időre kinevezni, állandóra.


"érdemes-e felmondani itt ha máshol találok olyan lehetőséget."


Hát ezt mi nem tudhatjuk: sem azt, itt mennyit keresel, sem azt, a másik helyen mennyi lenne a pénzed, de egy dolgot elmondhatok: elképzelhető, hogy itt felmondsz (alapos indokkal, ami jelenleg, úgy tűnik, nem áll fenn) és elmész egy másik helyre: igen ám, de általában egy új helyre 3 hónap próbaidővel veszik fel az embert, amikor is BÁRMELYIK fél AZONNAL felmondhat egyik napról a másikra. Tehát lehet, 2 szék közül a pad alá esel...

2016. nov. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igaz, pár infó kimaradt. Köszönöm, hogy erre felhívtad a figyelmet! :)

Azért vagyok helyettesítő álláson, mert fizetés nélküli szabadságon van a kolléga. (nem hivatalosan azért, mert gyereket szeretne, de nem jön össze, kezelésekre jár, stb. - ha összejön neki a gyerek, akkor nyilván azért nem jön, ha nem, akkor jár további kezelésekre, akkor azért - saját véleményem szerint)


Az álláshirdetésekben meg szokták jelölni, hogy határozott vagy határozatlan időre keresnek állást. Legalábbis erre a munkakörre már láttam mindkettőt. (Annó azért választottam ezt, mert ez van helyben - de Észak-Magyarországon iszonyatos hiány van belőlünk, szóval nem félek a munkanélküliségtől - a költözéstől inkább, de talán jobb északon egy biztos állás, mint délen kínlódni...)

A fizetésem ugyanannyi lenne, mert a közszféráról van szó, a bértábla adott.

2016. nov. 20. 16:08
 9/9 A kérdező kommentje:

Az ok nem hivatalos: nézeteltérésem volt a főnökkel, emiatt várható, hogy keresztbe tesz nekem. Tulajdonképpen már elkezdte, egyelőre kis lépésekkel.

Sajnos nem városi legenda, hogy képes rá. Egy kollégám, barátom már járt így...

2016. nov. 20. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!