Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vámhatár külföldi rendelésnél,...

Vámhatár külföldi rendelésnél, több apró csomag esetén?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ha magánszemélyként rendelek Eu-n kívüli cégtől 22 EUR érték fölött, akkor áfát, vámot kell fizetni.


A kérdés: mi a helyzet akkor, ha

A) magánszemélyként rendelek egy cégtől, holnap 20 EUR és egy héttel később is 20 EUR értékben, akkor nem kell összevonni, és nem lesz áfa!vám, ugye? Van erre valamilyen éves határ?


B) ha cégként teszem ugyanezt?


Köszi!


2016. nov. 25. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minden csomag külön számít.
2016. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

És éves határ sincs? Pl. ha cégként cégtől rendelek, évi szinten 200 csomagot (mondjuk egy konkrét cégtől), 1.000.000 Ft értékben? Csak példaként.

2016. nov. 25. 15:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Minden csomag külön számít.
2016. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, olvasni tudok :)

De ez nem válasz a kérdésre, hogy van-e összhatár? Írtam a Postának, csak míg várom a választ, gondoltam rákérdezek, hátha van valakinek erről információja.

2016. nov. 25. 16:09
 5/12 anonim ***** válasza:

"Igen, köszönöm, olvasni tudok :)"


Lehet, hogy olvasni tudsz, de ez biztosan nem értő olvasás.

2016. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Minden csomag külön számít.


És biztosra tudod, hogy a csomagok nem adódnak össze? A kettő nem zárja ki egymást!

2016. nov. 25. 17:00
 7/12 anonim ***** válasza:
A külön számít az bizony kizárja az összeadódikot.
2016. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És ez tapasztalat? Mert én sajnos nem csak ezt a véleményt hallottam.
2016. nov. 25. 17:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel a válasznak, akkor fölösleges írni. Úgy látszik, hogy te csak egy választ vagy hajlandó elfogadni: igen, összeadódik.
2016. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért válaszoltál, ha nem vagy hajlandó beszélgetni (lényegében) a témáról. Egy mondatot hajtogatsz, de az, hogy megmagyarázd/alátámaszd az "érvelésed" (ami ugye nincs), azt nem teszed meg.


Ez így nem segítség, én is erre gondolok, de forrás/hivatkozás nélkül nem megy a dolog, ahhoz azért drága mulatság lenne az embernek saját bőrén tanulni. Erre való (erre lenne való) ez a forum, hogy segítsünk egymásnak.


Köszönöm a segítséged, de még várok több választ, hátha valakinek konkrét tudása van a témáról.


Ha pedig Neked lenne, akkor kérlek, ne tartogasd, ne játszunk barkochbát, hanem írd meg, hol tudok utánanézni, utánakeresni. Nem leszek rest megtenni, mint ahogy az emailt sem voltam rest megírni.

2016. nov. 25. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!