Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lehet a következménye ha...

Mi lehet a következménye ha több szabadságot vettem ki, mint amennyi jár?

Figyelt kérdés
Gyeden voltam, az akkor összegyűlt szabadságot kiadták, az idei szabiból maradt még elvileg. De össze-vissza beszélnek, hogy mennyi. Lehet ebből gond, ha később kiderül, hogy kevesebb járt volna?
2016. nov. 29. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ki kell fizetni.
2016. nov. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha többet adtak ki, mint amennyi összesen járt volna, visszakövetelhető.

HA megszűnik a munkaviszony, és időarányosan többet kaptál, akkor viszont nem követelhető vissza.

2016. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért lenne visszakövetelhető. A szabadságot a munkáltató adja ki. Mégis milyen alapon követelhetne vissza bármit?
2016. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3, ha van 21 napod Mt szerint, tévedésből 22 van a programban és kiadták, visszakövetelhető, mert ezt a tévedést a dolgozó felismerhette volna.
2016. nov. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mint ahogy a munkáltató is felismerhette volna. És mivel a munkáltató kizárólagos joga és kötelezettsége a szabadság kiadása, neki kell felismernie. Én nem látom be, milyen jogcímen követelhetné vissza a szabadságot, erre az Mt. nem ad lehetőséget.
2016. nov. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Iskolában dolgozom, ott kötelező szabik vannak, de mivel most mentem vissza gyedről, az éves szabiból több maradt, mint a többieknek. Ezt rendkívül nehéz nekik kiszámolni...:-P Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 30. 20:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül több bért utalnak, az is a munkáltató felelőssége, de az is visszakövtelhető.

Minden olyan esetben, ahol a dolgozó felismerhette a tévedést, bizony visszakérhető a pénz. Szabi estén is (rendben is találja mügyi ellenőrzés)

2016. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszolóval értek egyet. Az MT nem ad rá lehetőséget, hogy visszakövetelhető legyen. Ennek lehetőségét az új MT elfogadásával törölték a törvényből.


A jogosulatlanul felvett jövedelmet lehet bizonyos feltételek megléte esetén visszakövetelni. Egy szabadság kiadása nem lehet jogosulatlan, hiszen a munkáltató kizárólagos joga.


Mi soha nem vontuk vissza, pontosan az MT és a munkaügyi ellenőrzések miatt. Mivel építőipar, ezért igencsak sűrűn látogattak bennünket a hatóság emberei.

2016. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!