Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megszívhatom, ha így próbálom...

Megszívhatom, ha így próbálom visszaszerezni a pénzem?

Figyelt kérdés

Üdv! Egy számomra idegen nő tartozik egy kaució árával (50ezer Ft), erről papírunk is van, hogy azt vissza fogja adni, mivel írásban ő kért meg, hogy mégse költözzek hozzá...

Mondtam, ok, de akkor kérem vissza a kauciót. Erre közölte, hogy nincs pénze-nincs munkája etc.

4 hónapja mindig felhívtam, hogy van-e már munkája, és mondta, hogy nincs. Ám mostanra megszűnt a telefonszáma, sőt el is költözött, de talán ki tudom deríteni, most hol lakik,

és az a tervem, hogy egy fiktív behajtóirodás levelet küldök ki neki, hogy utaljon. A kérdés, hogy mennyire üthetem meg a bokámat ezzel, ha rájön, hogy nem is létezik ilyen cég, és elkezd valamit mozgolódni, csak fizetnie ne kelljen?


Ügyvéddel beszéltem, hogy mik a lehetőségeim, és azt mondta, hogy két évig is elhúzódhat ez a behajtás, miközben nekem erre költenem kell (mondhatom, nem állok úgy anyagilag), és nem is biztos, hogy visszajön a pénz.

Behajtóirodák elhajtottak, azt mondták ilyen kétszázezer forint alatt nem foglalkoznak velem.

Ha kiderítem hol lakik, és odamegyek kétajtós szekrényekkel, akkor meg rámhívja a zsarukat...


Ezért nincs jelenleg jobb ötletem, mint egy hivatalos felszólító levelet szerkeszteni neki... Nincs pénzem most erre, de ha tovább húzom, és erre gyűjtögetek, hogy ezt visszaszerezzem, az sem jó.....


Kérek szépen tárgyilagos válaszokat, és köszönöm előre is!



2016. dec. 1. 08:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha hivatalossá válik a dolog, akkor megütheted a bokád.


Viszont én is hazudtam már az ingatlan régi tulajdonosának azért, hogy végre költözzön már ki, aki a fenyegetés hatására aztán meg is tette. Igencsak határozott voltam, és még egy régi illetékbélyeget is lobogtattam azért, hogy megegye a maszlagot. Igaz, ott írásos bizonyíték nem maradt fenn.


Egy olyan levelet viszont írhatsz neki, amiben biztosítod, hogy ügyvéd általi fizetési felszólítás után önálló bírósági végrehajtónak adod át a tartozás behajtását, aminek költségeit az adósnak kell majd állnia.

Nem kell tudnia arról, hogy közte lennie kéne egy bírósági pereskedésnek.

Én még lehet, hogy arra is beruháznék, hogy ügyvéd által küldetném el. Csak, hogy vegyen komolyan... :)

2016. dec. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!