Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik az aranykereskede...

Hogy működik az aranykereskedelem?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk megveszek egyszer 10.000 Ft/g áron 100 g 999.9-es aranyat akkor csak törtarany áron veszik át tőlem később?

Azt tudom hogy mindenképpen úgy van kitalálva hogy nehogy jól járjon vele valaki,de szeretném szemen köpni az ilyen embereket.


Kicsi az esélye hogy akkorát fog emelkedni a törtarany felvásárlásának az ára hogy hasznom lehessen rajta?

Vagy megveszem pl január 1-én,és várok vele egy egész évet,akkor a következő januárban eladva már lehet esélyem nyereségre?


Most csak lebutítva próbáltam felvázolni hogy hogy képzelem el.Szerintetek ez így máűködhetne?


Azt is tudom hogy sok pénz kell hozzá,sok idő,de akkor egy idő után kifizetődő nem?



2016. dec. 4. 20:54
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és még valami.

Törtarany felvásárlásnál (ha a 999.9-es aranyat is törtaranyként számolják be nekem) is van kezelési költség?

Vagy akkor most mi van?

2016. dec. 4. 20:56
 2/6 anonim ***** válasza:

ha veszel aranyat, ami nem karkötő vagy ékszer, akkor azt tudtommal befektetési aranynak nevezik, amit befektetési aranyként tudsz továbbadni adott arany árfolyamon... és nem pedig törtaranyként. (persze utóbbiként is eladhatod, csináltathatsz belőle karkötőt, te döntésed de akkor buksz rajta)


ha köv év jan elsején az arany árfolyama az előző év vételi árfolyama fölött lesz akkor lesz rajta profitod, ha nem, akkor lesz rajta veszteséged!


persze van kezelési költség, meg a tököm tudja milyen költség. Nagy mennyiségű aranyat gondolom nem otthon a párnád alatt szeretnéd tartani.

2016. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan arany rudat szabad venni ami rendelkezik Good Delivery minősítéssal. Hogy miért? Azért hogy késöbb meg is vegyék tőled azt amit vettél. Ez egy szabvány. Itt jól leírják.

[link]


Itt meg a Good Delivery cégek.

[link]


Egyszerűbb ha veszel egy arany certit vagy ETF-et ami együtt mozog az arannyal.

2016. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A befektetési arany ÁFA mentes, és épp úgy jegyzett árfolyama van, mint a devizáknak.

Az aktuális világpiaci ár felett tudod megvenni kicsivel, és kicsivel alatta tudod eladni.

Ezeket nézd meg:

aranypiac.hu

conclude.hu


Az arany árfolyamát itt tudod megnézni:

kitco.com

2016. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De csak az arany áfa mentes.

Az ezüst, a palládium és a platina nem. Ha esetleg ezekkel is seftelni akarsz akkor erre is figyelj.

2016. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért ezt gondold végig:


"Azt tudom hogy mindenképpen úgy van kitalálva hogy nehogy jól járjon vele valaki,de szeretném szemen köpni az ilyen embereket. "


Nyilván olcsóbban veszik vissza pár %-al, mint amennyiért eladják; ha fordítva lenne, akkor csak folyamatosan venned kéne ott, és rögtön eladni.

Jól tudsz vele járni, ha felmegy az ára, és drágábban eladod. (Ilyenkor azért ne köpd szemen magad!)

2016. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!