Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 50-100 millió forinttal már...

50-100 millió forinttal már ellehet kezdeni tőzsdézni? Ennyi tőkével lehet találni brrkert aki érti a dolgát?

Figyelt kérdés
Nos az lenne a kérdésem hogyha egy ekkora összeggel beszállnék tőzsdézni természetesen én csak a tőkét adnám és felvennék egy profi brókert aki érti a dolgát akkor ebből már szép összegek folyhatnának vissza nem? Illetve milyen árakért vagy % ért dolgoznak a jobb brókerek itthoni viszonylatban?
2016. dec. 7. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha teljesen fogalmatlanul akarod valakire rabizni a penzed, akkor nagyon hamar el fog fogyni...
2016. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hogyne, ekkora összeget nagyon gyorsan el fogsz tudni bukni egy profi bróker segítségével.

Szerencsére viszont nincs ennyi pénzed, mert ha lenne, akkor nem itt kérdezgetnél baromságokat.

2016. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Egy profi brókernek sok saját tőkéje van és magának csinálja pénzt, nem másoknak, ők nem a máltai szeretetszolgálat.
2016. dec. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

"Egy profi brókernek sok saját tőkéje van és magának csinálja pénzt, nem másoknak,"


Ez mondjuk jó nagy hülyeség.

2016. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Itthon lehetsz már ennyiből privátbanki ügyfél, ha erre gondolsz.
2016. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Felvenni bajosan vehetnél fel brókert, ugyanis ehhez brókercéget kéne alapítanod, ami sokba kerül.

Brókercégnek viszont adhatsz megbízást, akár konkrétat is, de lehetőség van arra, hogy szabad kezet adj a cégnek és ő úgy sáfárkodik a vagyonoddal, ahogy akar, természetesen jutalék ellenében.

Azt érdemes tudni, hogy a tőzsdén nem termelődik pénz, tehát az a menü, hogy amit valaki haszonként zsebre vág, azt a pénzt valaki másnak (vagy másoknak) el kell buknia.

Ez a valaki más, aki bukik, adott esetben lehetsz te is, sőt, az esetek nagy részében úgy is van. Amikor én ezzel statisztikáztam, akkor azt találtam, hogy hosszú távon egy-egy nyerőre kb. 100 vesztes esik (BUX 2008).

2016. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Azt érdemes tudni, hogy a tőzsdén nem termelődik pénz"


De termelődik, igaz nem közvetlenül, másrészt a jegybankok egyre több pénzt nyomnak a rendszerbe, ami a tőzsdén is megjelenik. Utóbbi nem feltétlenül okoz inflációt, csak akkor ha ez gyorsabb a gazdaság növekedésénél, illetve a tőzsdéken sem feltétlenül lufit, hosszútávon az ingadozásokon túl is növekednek az árfolyamok, mivel a mögöttük lévő cégek is többet termelnek (nem feltétlenül árut, mielőtt valaki a fenntartható fejlődéssel jönne), ahogy a gazdaság növekszik. Persze vannak kivételek, pl. japán tőzsde évtizedek óta szenved, de pontosan amiatt mert a japán gazdaság nem nagyon fejlődött.


Mas kérdés, hogy aki brókert keres, az nem hosazútávú, passzív, long only részvénycsomagban gondolkodik, mert azt bróker nélkül is megtehetné.

2016. dec. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

"De termelődik, igaz nem közvetlenül,"


Hogy termelődne? Virtuális papírok csereberéléséből még értéket nem állított elő senki és nem is fog.


" másrészt a jegybankok egyre több pénzt nyomnak a rendszerbe"


A jegybankoknak pontosan ez az egyik feladatuk. Hülyén nézne ki, ha ezt nem tennék.

2016. dec. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vannak különféle OTP és más banki, magasabb kockázatú befektetési lehetőségek is,
2023. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
OTP privátbank, ott pedig ajánlanak csúcsbetétet, amit az 'átlag' lakosságnak nem. Ez nettó havi 8-13% hozam, egy hónapos a futamidő, kockázatmentes. Én ezzel szórakoztam pár hónapig, aztán lekötöttem diszkont kincstárjegyre fél évig, egy havi 14% hozam, kockázatmentesen. Nem kedvelem az OTP-t, de ilyen rövid lekötési időre kockázatmentesen nem tudok jobbat, tekintve, hogy nem értek a tőzsdéhez és emiatt nem is bíznám brókerekre a pénzemet.
2023. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!