Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha iratok egy programozóval...

Ha iratok egy programozóval bérmunkában egy szoftvert, milyen jogi s egyéb eszközökkel s hogyan tudom megakadályozni, hogy ellopja, felhasználja?

Figyelt kérdés
Hisz ha pénzért írta meg lényegében eladta nekem, és lehet az a vásárlás feltétele hogy ő nem használhatja. De hogy mehet ilyesmi a gyakorlatban?
2016. dec. 8. 01:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy szerződsz vele.

Vagy alkalmazásba veszed és akkor az általa fejlesztett program a te tulajdonod lesz, vagy megbízod és egy bizonyos összegért lefejleszti a szoftvert a számodra.

Nem részletezném, de az előbbivel sokkal jobban járnál.


Amúgy miről volna szó?

Mert én történetesen fejlesztő vagyok.

2016. dec. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ez nem lesz egyszerű dolog. Ha esetleg van egy jó ötleted, és azt megosztod másokkal, nincs rá garanciád, hogy ne csinálják meg mások is ugyanazt akár még jobban is. Én is programozó vagyok, egy cégnél dolgozok, és vannak olyan fejlesztések, amiket simán le tudnék még egyszer programozni, alapíthatnék egy céget, és árulhatnék egy hasonló terméket más néven. Persze, beperelhetne ezért a cég, de ha nem másolom le egy az egyben a forráskódot, hanem újraírom nulláról, akkor nem valószínű, hogy bármit is tehetnének ez ellen.
2016. dec. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
hát igen pont ettől tartok én is.
2016. dec. 8. 08:24
 4/24 A kérdező kommentje:

pen-dragon röviden arról van szó, hogy minimális programozói tudással írok egy programot ha működik, akkor pénzt hoz és érdemes lenne rendesen megírni.

azonban amíg nem működik maga a program, addig nem hoz pénzt s nem tudok megfizetni egy programozót aki rendesen megírja.

így amíg nem derül ki maga az elképzelés jó e addig nem érdemes pl. hitelből megcsináltatni mással. így hogy magam írom max. a szabadidőmet bukom el.


ez olyasmi mint amikor valaki tölgyfából faragja ki a makettet amit később le akar gyártatni.

2016. dec. 8. 08:29
 5/24 A kérdező kommentje:
de ha ilyen gyatra a helyzet, akkor lehet jobb ha hagyom abban az állapotában majd és használom úgy.
2016. dec. 8. 08:32
 6/24 anonim ***** válasza:

A második válaszolóval nem értek teljesen egyet.

Az ilyesféle ellopások ellen (amit említ) is létezik garancia.

Azért jó ha tudjuk, vannak és voltak is cégek, amelyek megbízást adtak más cégeknek nagy volumenű munkák lefejlesztésére és nemigen tudok olyanról, amit elloptak volna.

Amikor Chuck Pebble otthagyta a motorolát és a MOSTEK-nélfejlesztett egy másik, a korábbihoz hasonló procit, abból is per lett és a MOSTEK bukta a dolgot. Pedig Pebble csak az agyát vitte el a Motorolától, ami meg a saját tulajdona volt és mégis ...

2016. dec. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
magyar viszonylatban is.van ilyen és ilyen végkimenetele.példa? mert folyton azt mondják hogy itt.másképp.működnek.a.dolgok. bár ha az ötlet tényleg jól működik akkor itt is lenne pénzem perelni...
2016. dec. 8. 09:44
 8/24 anonim ***** válasza:

Hogy ne volna!

Itt nálunk pl. már a hetvenes években is volt szerzői jogi per, szoftver ügyben. Az utóbbi 20 évben pedig rengeteg hasonló.

2016. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
oké. de meg mindig feláll a veszélye hogy az eljárást megírja az elejétől. ilyesmit , magát az eljárást nem lehet levedeni ...
2016. dec. 8. 10:05
 10/24 anonim ***** válasza:

Hiába írná meg.

Gondolj bele, ezt bárki más mondhatja, emiatt bárki más aggódhatna, mégsem teszik.

A helyzet az, hogy a jó ötletek általában pénztelen emberek fejéből pattannak ki, pénzük meg a gazdagoknak van arra, hogy megfinanszírozzák az ötleteket. Még se lop el senki semmit. A dolog működik, de ismétlem, be is biztosíthatod magad.

2016. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!