Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Komolyan nincs olyan pénzbeli...

Komolyan nincs olyan pénzbeli támogatás amit nyugdíj mellett lehetne igényelni?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimmel élek együtt, szüleim már sajnos nincsenek.. Én egy bizonyos pszichiátriai betegséggel élek együtt, ami pánikrohamokból, szorongásból, és dühkitörésekből is áll, de ennél sokkal több. Nyíltabban nem szeretném leírni, max privátban, mert nem szeretném ha rám ismernének. Nagyszüleim nincsenek jó állapotban, egyikük ágyban fekvő, pelenkás, demenciás, semmit nem tud önállóan csinálni és aki tudja mi a demencia azt is tudja mi minden van még a képben. Tőlem nem rég vonták meg a családit, mert nem tudok nappali suliba járni, most jelenleg 30 ezer körül kapok nyugdíj járulékban.. De ebből már eleve megy el, hogy az ingyenes utazási kártyámat is beszüntették a családival együtt, így nyugdíjas bérlettel utazom. Nekem ez az összes "bevételem" és valószínüleg egy darabig nem is lesz más. Nagyszüleimnek mindkettejüknek 130 ezer felett van a nyugdíja, megtakarításaink alig vannak. Én most adtam be újabb papírt a családi miatt hátha megállapítják betegségemre való tekintettel. Nagyszüleimnek komolyan semmi esélyük se ápolási díjra, se közgyógyra se semmire csak azért meg 50-80 ezer forint felett mer lenni a nyugdíjuk??


Előre is köszönöm a segítséget, ha valaki meg tudná mondani hogy létezik-e olyan támogatás ami felé fordulni lehetne (akár nekem)!! Hálás köszönet mégegyszer, mindenkit felpontozok :)



2016. dec. 11. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Jól értem, kettejüknek összesen 260 ezer ft a nyugdíjuk? plusz még neked a 30 ezer ft? Hárman éltek 290 ezer ft-ból és erre szeretnél támogatást kérni?
2016. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a válaszodat, tudod arról nem írtam mennyi gyógyszert szedünk, meg pelenka, alátét, stb. körülbelül csak ez elvisz 80 ezer forintot havonta, az én gyógyszerem 15, nagyszüleimé 3x ennyi minimum, és a pelenka is támogatással együtt 10000 körül van. de hát igen, 70 ezer forint fejenként, ételre, ruházkodásra, rezsire nagyon sok, igazad van. Ja és nagypapám inzulinjáról még nem ejtettem szót..
2016. dec. 11. 14:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Bár valaki szerint havi 47 ezerből is meg lehet élni ugye :)
2016. dec. 11. 14:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyat hallottam hogy hozzátartozó ápolása esetén ápolási díjra lehetnél jogosult. Meg az önkormányzat közmunkás jogviszonyú gondozót vagy takarítót szokott küldeni idősekhez. Valamint idősek igényelhetnek kedvező áron ebédet is, amit kiszállítanak.
2016. dec. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a takarítást azért megoldjuk, néha jut rá pici idő. Ápolási díjnál én úgy olvastam hogy "unoka" mint hozzá tartozó nincs benne hogy igényelhetne. A nagymamám pedig aki papámat ellátja a nyugdíja miatt nem kapná meg. Ráadásul akikhez eddig szerencsénk volt, pl. mosdatásnál ugyanúgy ott kellett mellette állni, mert papám nem volt neki hajlandó megcsinálni a mozdulatokat stb. tehát úgymond vezényelni kellett ami néha még fárasztóbb, pedig ha jól értem ez arról szólna hogy terhet vesznek le. Az étel pedig fele-fele dolog, mert azt kell eldöntenünk hogy meg tudunk e olcsóbban és marad e rá energiánk főzni vagy hogy jönne ki, mennyiért hoznának, mert az ugye megint csak lehet nem sok de pénz. bocsi remélem érthető voltam :)
2016. dec. 11. 14:55
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Amiért ápolod a két nyugdíjast.

2016. dec. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Néha jut rá pici idő???-miért mit csinálsz egész nap ha nem tanulsz és nem dolgozol????
2016. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De csak egyik nagyszülőd szorul ápolásra,és őt is a másik nagyszülőd ápolja? Az én anyukám is demens beteg, bár nem annyira súlyos még az állapota szerencsére, de ketten 108 ezer Ft-ból megvagyunk. (neki is elég sokba kerülnek a gyógyszerei) 290 ezer Ft elég sok pénz, azon felül nem hiszem, hogy adnának valami támogatást.
2016. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!