Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Találkozott már valaki ilyen,...

Találkozott már valaki ilyen, vagy hasonló csalóval?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy meghirdettem a számítógépem pár alkatreszet hardverapron. Rám is írtak, hogy megvennéd, és hamarosan át is utalná a pénzt. Meg is történt, ekkor a személy úgy adta ki magát, Pesten el, de a fia ott ahol én, és majd ő személyesen at veszi miután elutalta. Meg is érkezett a pénz a számlámra. Este el is jott hozzám az illető, és elvittek amiben megegyeztünk. Azonban később kiderultn hogy eközben feladott egy kamu hirdetést egy tv-ről, és egyeztetett mással is miközben velem, és a tv árátaz ÉN számlámra utaltatta át. Így aki elutalta a tv-re szánt pénzt, az nem kapott semmit, és konkrétan a csaló helyett fizette ki a számítógépem alkatrészeit. Nem gondoltam volna hogy ilyen megtortenhet, ledobbentem mikor az atvert személy felkeresett. Járt valaki más is így? Ilyenkor mire lehet számítani?

2016. dec. 12. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Mind a 2en feljelentést kell(ene) tennetek az illető ellen, hisz mind a kettőtöket megkárosított, szándékosan félrevezetett és átvert.


Pénzre kb keresztet vethettek, hogy felezitek e a veszteséget, az rajtatok múlik!


Írásban ment a kommunikáció részedről, meg a másik fél részéről azzal, aki átvert titeket? Ha igen, akkor az bizonyíték ellene a rendőrségen!


Aki átvette a pc cuccot személyesen, annak tudod a nevét? Hisz ő is benne lehetett a buliba, ismerte azt aki átvert titeket, és vagy bűnrészes vagy ő is csak egy balek ki át lett verve!

2016. dec. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, van írásos bizonyíték, igen.

a nevét is tudom, sőt tanú is volt mikor az "uzlet" lezajlott. Mikor kérdőre lett vonva, letiltott engem is, és az atvert illetőt is, valamint természetesen tagadta, hogy velem valaha is találkozott vagy kapcsolatba lépett, szerencsémre tudom igazolni, hogy ez nem így van.

2016. dec. 12. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Te senkivel ne osztozkodj az utalt pénzen, az nem a te dolgod, hogy kártalanítva legyen a másik átvert. Tőled elvitte a számítógép alkatrészeit, fizetett érte, kifizette a csaló, az tök mindegy, hogy ilyen gazember módon jutottál a pénzedhez az általad áruba bocsájtott áruért. Amit tenni tudsz, tenni tudtok, az annyi,hogy mindketten elmentek a rendőrségre "kéz a kézben" és feljelentést tesztek. Innentől fogva a hatóság dolga kézre keríteni a csalót és intézkedni, hogy az okozott kár meg/kifizetésre kerüljön.
2016. dec. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nyilvan nem tudhattam, hogy kinek a pénze jutott el hozzám valójában. És persze én is úgy vagyok vele, hogy nem szeretném azt, hogy én legyek aki ajándékba adta a fél PC-jét.
2016. dec. 12. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Az igen, ilyet még nem is hallottam..
2016. dec. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!