Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha diákszövetkezeten keresztül...

Ha diákszövetkezeten keresztül dolgozom, akkor kaphatok munkálatói igazolást vagy bármilyen papírt arról, hogy dolgozom?

Figyelt kérdés
Egyetemen kellene egy kérvény benyújtása mellé, hogy iskola mellett teljes munkaidőben dolgozom.
2016. dec. 13. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Célszerű lenne megkérdezni a diákszövetkezetet.
2016. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha diákszövetkezeten keresztül dolgozol, az nem ninősül teljes munkaidős állásnak bármennyit dolgozol is.
2016. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak a bérpapírt tudják kiadni, esetleg jelenléti alapján igazolni, hogy x napokon dolgoztál. Előre nem tudnak semmit igazolni, mert kiszámíthatatlan a diákmunka. Lehet hetekig beosztani hiába mennél, vagy fordítva van lehetőséged menni, de te inkább otthon maradsz. Ezért is nem számít a diákmeló "fix" jövedelemnek, mert nem kiszámítható. A jövőre vonatkozóan nem adnak semmit, max a partnerrel ahova jársz írtok egy igazolást, hogy fixen téged kér, az xy diákszövetkezet által, de ezt nem sokan vállalják be.

Amúgy az iskolák/egyetemek hozzáállása általában az, hogy a diák feladta a tanulás és szabadidejében dolgozzon.

2016. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* lehet hetekig nem tudnak beosztani
2016. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az én helyzetem annyiban speciális, hogy gyakornok vagyok egy multinál, akik szövetkezeten keresztül foglalkoztatnak, mert így olcsóbb, tehát biztos hogy mindig tudok menni és mennem is kell.
2016. dec. 13. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!