Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Használhatom más bankkártyáját?

Használhatom más bankkártyáját?

Figyelt kérdés
Édesapám eltörte tegnap a lábát és megkért, hogy holnap vásároljak be neki karácsonyra. Kezembe nyomott egy listát és a bankkártyáját. Szabályos ha én használom vagy kell valami papír róla?

2016. dec. 18. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nagy értékben 80e Ft vásárolsz, akkor elkérheti a pénztáros, de kis vásárlásnál nem, mert nem tudja ki vagy, nem is érdekli és meg sem nézi.


Ha meg nem engedi fizetni, akkor megmondod neki, hogy rendben, akkor pakolja vissza amiket vettél.


Esetleg eleve veszel fel a kártyáról készpénzt és úgy mész vásárolni.

2016. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a szabály érdekel, aszerint nem használhatod. De mint már elhangzott, az esetek többségében senkit sem érdekel. A legbiztosabb, ha automatából veszed ki a pénzt, és azt költöd el, így elkerülheted az esetleges aláírást.
2016. dec. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szabály szerint nem, de ha azonos a nemetek, akkor nem fog feltűnni, ha viszont eltér, akkor nagyobb esellyel belekötnek.
2016. dec. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nemcso ***** válasza:
A gyakorlati tapasztalatom szerint a kutya sem fog foglalkozni a bankkártyán lévő adatokkal a bankkártyás fizetéskor.
2016. dec. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4


De amint aláírásra kerül a sor, és a kérdező más helyett írja alá, abból már baja lehet. Ezt azért nem árt tudni.

2016. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem lehet, de èn napi szinten hasznalom a fèrjemèt. Mèg sosem nèzte meg senki.
2016. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát végül nem használtam, bevásároltam neki a sajátomból és levettem a bankban a számlájáról, mivel úgyis be kellett mennem utalást intézni. (a számlájához van hozzáférésem)
2016. dec. 20. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!