Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az alábbi szituációban ki,...

Az alábbi szituációban ki, mit és hogyan örökölhet, és hogyan lehet lemondani örökségről?

Figyelt kérdés

Egy apa (két felnőtt gyermekkel, unoka nélkül, de nem együtt élnek) újranősült (már régen).

Az asszonynak is van egy gyermeke és már van két unokája.


Van egy ház, ami az asszony nevén van (ha jól tudom), mert a férjnek hitel problémái vannak.

Nem több tíz milliókról beszélünk "csupán" két-három millióról kb. A ház is nagyjából ennyit érhet (plusz-mínusz egy kevés).


Azt nem tudom, hogy külön az asszony nevén van-e hitel, de a férjén biztos, hogy van, de lehet, hogy van közös is.

Ezek különböző banki szabad felhasználású, és bankkártya hitelek.


Ha jól tudom jelzálog hitel már nincs a mostani házon, mert a korábbi terhelt házat eladták (ami, ha jól tudom mindkettőjük nevén volt) és az eladásból kifizették a jelzálogot és a maradékból vették a mostanit.


A kérdés, hogyha (Isten ne adja) apával történik valami, akkor ki és mit örököl: feleség, az ő gyermeke, unokái, és mi, az apa gyermekei.

Miről és hogyan mondhatunk le és mi az ami biztos minket terhelhet?

Mi az ami biztosan feleséget illeti.

Az apa/férj hitelei a feleséget terheli elsődlegesen, vagy egyenes ágon a gyermekeire szállnak?


Mi a menete ennek a folyamatnak.


Valamint, mi történik, ha a feleség távozik el hamarabb?



2016. dec. 27. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

ha nincsen végrendelet, akkor


az apa után a saját gyermekei és a felesége örökölnek.

az anya után a saját gyermeke és a férje örököl.


unokák nem örökölnek.


A hagyatéknak része a vagyon is és az adósság is, együttesen, nem elválasztható módon.

2016. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

örökséget visszautasitani csak teljesen lehet, tehát együttesen a vagyont és az adósságot.


A hiteleknél meg kéne nézni, hogy mi van a hitelszerődésben, van-e benne haláleseti biztositás, stb.


a közösen lakott teljes ingatlanra a házastársnak haláláig tartó haszonélvezeti joga lesz.

2016. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!