Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lenne a legjobb helye a...

Hol lenne a legjobb helye a megtakarított pénzemnek?

Figyelt kérdés

Van a számlámom jelenleg 300 000 ft tartalék. A közeljövőben ez nem igazán fog gyarapodni. Nem tudom mit csináljak, hagyam csak úgy a számlán és kész vagy kössem le az egészet/egy részét ?

Mondjuk ebből 200 000 ft az amivel úgy vagyok, h lehet már holnap kelleni fog, de az is lehet, hogy csak 1 év múlva. Ugye akkor marad 1 százas, azt kössem le? Vagy az egészet vagy mit csináljak? Hogy lenne a legjobb.

OTP-s vagyok egyébként, ha ez számít.



2016. dec. 30. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Lekötheted, de semmti nem fogsz utána kapni sajnos, a kamatadó meg az egyéb banki költségek el is vitték a kapott kamatodat, többszörösen is. Szó szerint semmit nem kapsz utána, ezt úgy értsd. 100 ezer forinttal semmire nem mész, de nagyon 300 ezerrel sem.
2016. dec. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ettől féltem. Szerinted mennyi az az összeg amit már érdemes lekötni?
2016. dec. 30. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, lövésem sincs, milyen befektetési lehetőségek vannak ami, amiből nem aprópénzt látsz viszont. Amit én fogok hamarosan tenni, az az, hoyg nyitok egy nyugdíjelőtakarékossági számlát és oda fogok havonta átutalgatni havi 10 ezret kb. Hosszabb távon egyelőre csak ennek látom értelmét.

Ha lenne 30-40 millióm, akkor lakást vennék és kiadnám.

2016. dec. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A piacon elég sok befektetési termék fellelhető, de mielőtt döntesz néhány paramétert mindenképp meg kell vizsgálnod, hogy 100%-ban a Te igényeidet szolgálja. A befektetési háromszög az, amit mindig szem előtt kell tartani, a háromszög három csúcsa:hozzáférhetőség, hozam és biztonság. Ebből egyszerre kettő tud maradéktalanul teljesülni. Neked kell kiválasztani, melyikek legyenek azok. Pl. egy banki lekötés esetén hozzáférhető is és biztonságos is, hiszen van rá OBA garancia, de hozamod nem lesz rajta. Ez most a legegyszerűbb és legismertebb példa volt. Aztán eldöntheted azt, hogy kívánod-e apránként gyarapítani? Akár havonta akár negyedévente vagy csak néha, ha úgy adódik? Majd eldöntheted, hogy melyik pénzintézet a legszimpatikusabb. :)
2017. ápr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!