Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most akkor mit tehetek?

Most akkor mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az interneten vásároltam egy Iphone 4s mobiltelefont. A hirdetésben 16 Gb szerepelt, aztán ki javította a hirdető 8GB-re. De ezt csak akkor láttam amikor már megvásároltam és nálam volt. Üzenetben nem kérdeztem rá a belső tárhelyre. Csak 2 képem van, az egyiken még 16GB a másikon már 8GB szerepel a leírásban.


Azt mondja az eladó hogy először azért volt 16GB mert figyelmetlen volt, és aztán javította ki 8GB-re.



2016. dec. 30. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol vetted, melyik oldalon, magánszemélytől vagy sem.

Ha vállalkozó, cég, stb, akkor elállhatsz a vásárlástól - ha magánszemély, akkor nem.

Illetve ha Vaterán vetted, akkor hivatkozhatsz arra, hogy megtévesztett az eladó, nem az aukció leírásának megfelelő telefont kaptad.

Ha Jófogáson, magánszemélytől, akkor is megpróbálhatsz egyezkedni vele - de akkor elég reménytelen...

2016. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Feljelenteni van értelme? Foglalkozik ilyennel a rendőrség?
2016. dec. 31. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Feljelenteni???? Miért is???

Elküldted a pénzt és nem kaptál semmit vagy féltéglát kaptál? Nem, akkor mi köze lenne a rendőrségnek ehhez?


Az eladóval próbáltál már egyezkedni (termék visszavétele vagy az árának részleges csökkentése) vagy rögtön a feljelentésen jár az eszed?

És még mindig nem derült ki, hogy hol vetted? Fogadjunk, hogy a Jófogáson, mert a Vaterán nem lehet licitált aukción változtatni. Nem értem, miért nem megbízható oldalon vásárolnak az emberek, miért kockáztatják a pénzüket... mert olcsóbb? de ha nem azt kapod, amit meghirdettek, akkor mégsem olcsóbb...

2016. dec. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, a Jófogáson vásároltam. :/


Akkor ezt megszívtam most?

2016. dec. 31. 16:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de olyan érzésem van, hogy magammal beszélgetek - Te olvasod, amit én írok? Mert reakció nemigen jön rá...


"Az eladóval próbáltál már egyezkedni (termék visszavétele vagy az árának részleges csökkentése) ...? "

2016. dec. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, de nem ment bele.
2017. jan. 1. 16:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, akkor sajnos nem nagyon tudsz mit tenni... Esetleg megpróbálhatod a fogyasztóvédelmet, de sok reményt ne fűzz hozzá...

100x elmondtuk már többen is, ráadásul mindenhol ez folyik még a csapból is: CSAK olyan oldalról érdemes vásárolni, ahol ÉRTÉKELÉSSEL RENDELKEZNEK AZ ELADÓK, lehetőleg jó sok pozitívval - negatívok nélkül.

2017. jan. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!