Rulett stratégia?!

Figyelt kérdés

A Martingale stratégia "rövid távon" lehet nyereséges?

Úgy értem, hogy mondjuk napi pár eurót lehet belőle nyerni, vagy az online kaszinók rögtön kiszúrják és nem hagynak még annyit se?

Hosszú távon tudom, hogy bukó, de ilyen kis összegeket szerintetek ki lehet hozni belőle?



2017. jan. 4. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Rövidtávon természetesen nyerő lehet, mint ahogy minden "szisztéma". Ezt használják ki azok a svindlerek, akik ilyen "szisztémákat" ajánlanak (és - "érdekes" módon - általában burkoltan vagy nyíltan hirdetnek is egy kaszinót, ahol elszórhatod a pénzedet). Lehet, hogy Gipsz Jakab bemegy egy kaszinóba, és 1-2-4-8 dollárral játszva nyer összesen egy dollárt (a legegyszerűbb, duplázós Martingale esetén láthatod, hogy minden ilyen sorozat után csak egy pitiáner összeget nyersz) . De ha elég sok Gipsz Jakab csinálja ezt, akkor előbb utóbb elég sokan veszítik el az összes pénzüket egy peches sorozatban ahhoz, hogy nekik simán megérje. Az nem izgatja a kaszinót, hogy esetleg volt egy balek, akinek szerencsésen sikerült nyernie. Nekik az a céljuk, hogy az összes balek összesített pénzéből minél többet nyúljanak le.


Amit érdemes itt leszögezni: minden kaszinó, illetve szerencsejátékos biznisz minden játékán *minden egyes alkalommal*, amikor játszol, a várható nyereséged negatív. Ha racionális ember vagy, és a pénz motivál, akkor soha nem játszol semmilyen szerencsejátékot. Totót, lóversenyt se. Ott azt hiszed, hogy a sport jó ismeretével talán ki tudod játszani a kaszinót - csak azt felejted el, hogy veled szemben áll egy szakembergárda, aki mindig jobban ismeri az adott sportot, és abból él, hogy az ilyen balekokat kirabolja.


MINDIG A HÁZ NYER. Az egyetlen kivétel, ha nem játszol.

2017. jan. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van olyan ahol nem a ház nyer. Van pár hely 0% house edge-vel. Itt tipikusan a többi felhasználó ellen játszol. Pl. peerbet.
2017. jan. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Carragher_x ***** válasza:
18%

Rövidtávon bármi lehet nyerő. Ugyanakkor rulettre nem létezik nyerő szisztéma, szóval a martingale várható értéke negatív s nem azért mert észreveszik a kaszinók, hanem mert ott a nulla és van tétplafon:)


"szerencsejátékos biznisz minden játékán *minden egyes alkalommal*, amikor játszol, a várható nyereséged negatív"

Ez mondjuk ebben a formájában így nem igaz. Pókeren és sportfogadáson is lehet pozitív a várható értéked. (Sportfogadásban nem csak a bukik szakértelme, hanem a többi sportfogadó ellen is játszol. Pl egy népszerű csapat meccsén simán eltolódhatnak úgy az oddsok, hogy megéri az ellenoldalt fogadni. Ettől még a ház természetesen ugyanúgy keresni fog, mivel a haszon az oddsok összességébe van építve, nem pedig csak az egyik kimenetelbe.)

2017. jan. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

#2 Ilyenről még nem hallottam - mondjuk kíváncsi vagyok, hogy milyen játékról van szó. Valami miatt biztos nyereséges a kaszinónak az is, különben nem üzemeltetnék. A kérdés az, hogy miből származik a nyereség...


#3 Na jó, a pókert külön kategóriának számítom, mert ott azért jelentősen többet számít a tudás, mint egy átlag szerencsejátéknál. Sőt, a póker azon ritka szerencsejátékok egyike (ha nevezhetjük egyáltalán szerencsejátéknak), amiből hosszútávon tényleg megélnek elég sokan. Sportfogadásban igazad lehet, bár szerintem aki nem látja át profi szinten, annak a "ne játssz szerencsejátékot pénz reményében" tanács azért még továbbra is megállja a helyét.

2017. jan. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, tudod miből él a rulett?

A zöld 0-ból.


Ha nem lenne a zöld 0, akkor a rulett nem lenne se nyereséges, se veszteséges. Ugyanúgy a pénzednél maradnál, csak az idődet vesztegetnéd te is, és a rulett tulajdonosa is. Azonban a 0-nak köszönhetően a matematikai valószínűségek és a várható nyereségek aránya olyan módon van kialakítva, hogy a kaszinó jöjjön ki hosszútávon nyereségesen.


Példa: fogadsz a pirosra 100 Ft-al. Ha bejön, akkor nyersz 200 Ft-ot, ha nem, elveszíted. Tehát az arány 1:2-höz, ami átszámítva 18:36-hoz.


Annak az esélye, hogy piros lesz, 18:37-hez, mivel ott van a NULLA. Mivel a valószínűség aránya kisebb, mint a nyereség mértéke, ezért láthatod, hogy ez a játékosnak negatív hozamot termel. A rulett a kaszinónak 37 pörgetésből átlagosan 1 pörgetéssel termel hasznot, a többiből nem termel sem nyereséget, sem veszteséget.

2017. jan. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bertalan26 válasza:

De a zold 0ra is van egy taktika hogy hozzon a konyhara.:) en valamire rajottem 2/2 X nyertem (elo kaszinoba) a 0as taktikaval meg ense hittem el de bejott eddig mukodik 40ezer haszon:) de persze ezis lehet csak mákk. Vagy egy ido utan megvaltozik a rendszere

es teljesen mas lesz a szisztema es akkor mar nemjon be.

nov. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!