Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagykereskedés magánszemélyeke...

Nagykereskedés magánszemélyeket kiszolgálahat?

Figyelt kérdés

Vásárolni szeretnék egy nagykereskedésben, mert csak ott találtam megfelelő áron padlóburkolót. Telefonon azt az információt adták, hogy magánszemélyként nem vásárolhatok, csak adószámmal rendelkező vállalkozás,vállalkozó vásárolhat náluk - mert minden vásárlásról áfás számlát adnak, nincs pénztárgépük. Tavaly a tapétát is egy nagykernél vettem, ott sem volt pénztárgép, elkérték a nevem, címem és adtak számlát. A padlósnak mondtam, hogy nekem így is, úgy is kellene számla, mert be kell adnom a Lakáskasszához, de kötötte az ebet a karóhoz, hogy adószám nélkül nem vehetek náluk semmit.

Segítenétek, hogyis van ez? Nagykereskedő mégsem szolgálhat ki magánszemélyként, ha megadom a nevem, címem, akkor sem?



2017. jan. 4. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
21%
Alapból nincs ilyen tiltás, viszont szerződések megfoghatják a kezét. Pl. köthetnek megállapodást az adott márkát forgalmazó kiskereskedővel, hogy az kizárólag tőlük szerzi be az árut, cserébe ők viszont nem szolgálnak ki magánszemélyeket, azaz nem rontják a kiskereskedőnek az üzletet.
2017. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt nem tudják megmondani, hova szállítanak?


***


A nagykereskedelmi tevékenység célja a viszontértékesítők kiszolgálása, nem a végfelhasználóké.

Ha egy cég mindekettővel foglalkozni akkar, akkor ennek megfelelően kell azt bejelenteni, engedélyezni stb.

Van olyan nagykereskedő, ami nem hogy nem szolgál ki végfelhasználót, de még olyan céget sem, amelynek tevékenysége kívül esik a nagyker profilján. Pl. van egy bútorboltod, de cementet vennél. Nem teheted.

Persze ez aránylag ritka.

Nem tehet kivételt veled a nagyker, mert megbüntethetik. Akár ellenőr is lehetsz.

2017. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!