Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A férjem még mindig a volt...

A férjem még mindig a volt élettársa után fizet. Mit lehet ilyen helyzetbe tenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az férjemnek van egy háza. Ahol még a volt élettársa él. A férjem a tulajdonos. A nő a haszonélvező. Hitelt vettek fel rá ugy vették meg régebben. Azóta is a férjem fizeti. De meglehet ezt oldani hogy már nem ő fizesse ? Hiszen már semmi közük egymáshoz. Felajánlottam neki hogy kifizetem a hitel hátralévő részét hiszen már nincs annyira sok belőle. Eladnánk a házat. És amikor kifizetjük a részét akkor részarányosan levonjuk a hitel ráeső részét. de nem akarja. Neki most igy nagyon kényelmes hogy a férjem fizeti ő meg él mint hal a vízbe. :S HA nem fizetné a férjem akkor mi lenne ? A hitelt ugy vették fel hogy közösen. mit lehet ilyenkor tenni ?
2010. máj. 4. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

a tulajdonos szerintem jobban megszívja. a tulajnak sajnos több a kötelessége, de a haszonélvezőnek is ugyanannyi joga van, mint a tulajnak. mármint lakhat ott, pláne ha holtig tartó haszonélvezet.

ha együtt vették fel a hitelt, és nem fizeti egyik sem, jöv.levonás, illetve ráterhelik az ingatlanra, amit a tulajnak kell majd kifizetni eladáskor.

2010. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
még hozzátenném a válaszomhoz, hogy csak annyit tudtok tenni, hogy meggyőzitek a volt élettársat, adjátok el, hiszen eladáshoz sajnos az ő beleegyezése is kell.
2010. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem kell a beleegyezése az eladáshoz, csak haszonélvezettel terhel ingatlan eladása gyakorlatilag lehetetlen


elég idióta megoldás volt ez a haszonélvezetesedi...miért nem társtulajok lettek? a hitel csak a férjed nevén van, vagy közös?


ha közös és nem fizeti az élettárs, akkor lehet polgári perben behajtani rajta

2010. máj. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
engem nem érdekelne ha ha az övé maradna a ház. legyen csak nyugodtan. Nem venném el tőle.nekem van sajátom ő meg legyen csak ott és éldegéljen. bár azért nem értem miért marad itt mikor a családja várja haza 50km laknak. de lehet még bízik benne hogy a férjem visszamegy hozzá. holtig tartó haszonélvezet ?:O hány fajtája van ennek ? meg lehet amugy ezt szüntetni lemondhat róla ? hogyan lehetséges ez ? amugy a hitelt igen közösen vették fel. de a nő eddig egy ft-ot se fizetett bele. és lassan már lejár az egész. végül is okos volt. van egy háza amit más fizetett ki helyette. :S bár én ilyet nem tudnék tenni... szerintem ez elég ronda dolog :S
2010. máj. 5. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!