Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartoznak nekem de nem akarják...

Tartoznak nekem de nem akarják megadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az akkori barátnőm akivel már nem vagyok együtt, akkoriban még albérletben lakott, és egy másik bérlőnek anyagi segítségre volt szüksége, és barátnőm azt mondta hogy ha tudna segítene neki de nincs annyi pénze. Erre én azt mondtam hogy egye fene, segítek én, 80.000 Ft-ra volt szüksége annak az albérletesnek, így annyit adtam neki, természetesen én személyesen. Mivel barátnőm ismerte, és rendes nőnek tűnt (egy középkorú nőről van szó) így megbíztunk benne, mondta hogy egy hónap múlva vissza adja. Ez volt tavaly október 12.-én, az átadás dátuma. Egy hónappal később, november közepén felhívtam, ami nagyon nehezen jött össze, mert alig akarta felvenni, és mint a Hálózat csapdájában, úgy tett mintha nem is emlékezett volna rá, semmire az egészből. Sajnos az év végi leállások miatt sokat dolgoztam, így nem volt időm ezzel foglalkozni, a kevés szabadidőmben meg túl fáradt voltam, persze el nem felejtettem. Tehát legtöbbször fel sem veszi, ha meg nagy nehezen igen, mintha nem emlékezne rá, adja a hülyét.

Most megint vissza szeretnék térni rá.

Szerencsére van egy sms-em tőle, amiben még októberben megírta, hogy amint tudja visszaadja pénzt, így van róla bizonyíték. Nincs benne, hogy 80 ezer, csak annyi hogy pénz, de ez akkor is bizonyíték.

Arra gondoltam, hogy bevonom a főbérlőt is tanúnak, vagy biztosítéknak, hogy tudjon valaki egyáltalán erről a dologról és azt is hogy bizonyítékom van róla. Azt tervezem, hogy először hozzá is megyek, nem az "emberünkhöz".

Szerintetek ez jó terv? És mit lehet még tenni? És akkor mit tegyek ha pl. a bizonyíték és főbérlő támogatása ellenére is tagadja hogy tartozna?

Nagy hülye voltam, ráadásul ennyi pénzt odaadni, de nem ilyennek ismertük meg. Bármi jöhet, hogy jó terv e a fenti, vagy ha tudtok jobb tervet, ötletet, az is jöhet, de az is jó, ha egyszerűen leírjátok, hogy ti mit tennétek.

Normális válaszokat ha lehet, tudom hogy óriási hiba volt, mostanában nem is leszek kölcsönadós kedvemben az is biztos.



2017. jan. 11. 21:26
 1/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

Veszett fejsze nyele.

Feltételezem, a kölcsönadásról nincs szerződés. Ez sajnos tanulópénz lesz.

2017. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Foberlonek ehhez aztán semmi köze nincs.


Behajthatatlan követelés, az sms jogi úton nem ér semmit. Ezen kívül még csak az marad, hogy önként visszaadja de az láthatóan nem opció.

2017. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Írsz neki pár smst emailt hogy követeled tőle a 120 ezret és nem ilyennek ismertétek stb . Erre lehet válaszol ő 80-at kért és van bizonyíték . Esetleg házhoz menni munkahelyére ismerősökkel és ott egy előre leírt tartozási szerződést aláír minden adatával . Követni is lehet heteken át feltűnően , erre nem lehet rendőrt hívni és lehet megtör a tetű és kezesebb lesz .
2017. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mai világban még rokonak sem érdemes kölcsönt adni :(
2017. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Carragher_x ***** válasza:
100%

Írott szerződés nincs, de tanú van (a volt barátnőd + részben az sms), szóval egyáltalán nem veszett ügy.

Én nem vonnám be a bérbeadót, próbálkozz még nála, keresd fel személyesen, annak általában nagyobb ereje szokott lenni. Ha ez se segít, akkor fizetési meghagyás. Ennek lesz vmennyi illetéke (ha jól rémlik, akkor 5000), viszont eléggé hatásos szokott lenni, illetve ha nem él ellentmondással, akkor a tartozás jogerős ítéletnek számít és mehet a végrehajtás.

2017. jan. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Levágott lófej az ágyába miheztartás végett.
2017. jan. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Carragher válaszával értek egyet.
2017. jan. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, Carragher_x-nek, a 7.-esnek, de a 3.-asnak is ment a zöld kéz is.

A válaszaitok alapján először személyesen felkeresem a főbérlőt kihagyva ebből, ha akkor sem akarja visszaadni, akkor jöhet a fizetési meghagyás, nem lehet gatyázni.

Ha van egy kis esze már a felkeresésemnél visszaadja. De nem lesz kegyelem.

Köszönöm mégegyszer a segítségeteket, különösen neked Carragher_x!

2017. jan. 12. 12:58
 9/10 anonim ***** válasza:
2017. jan. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert.


De arra számíts hogy a fizetesi meghagyás ellen ha él akkor kidobtal megint pénzt az ablakon mert semmit nem ér. Bizonyítani pedig nem tudod...

2017. jan. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!