Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés
film+ nevű felhasználó kérdése:

Mi az hogy részvény, tőzsde, értékpapír infláció stb?

Nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz és ha valaki megpróbálná elmagyarázni annak nagyon örülnék. De valami nagyon gyökér nyelven, hogy a kicsi agyam befogadja. Az ilyen wikipédiás szakszavas definíciókat nem tudom értelmezni..

Keress kérdéseket hasonló témákban: tőzsde, részvény, wall street-i válság, értékpapír

2017. jan. 12. 20:17  Privát üzenet  

A válaszok
Ne haragudj de ha egy wikipedia leírást nem tudsz értelmezni, akkor nem értem minek neked tudni ezeket a fogalmakat.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2017. jan. 12. 20:44 Privát üzenet

Megpróbálom leegyszerűsítve elmondani.

Részvény: Van egy működő cég/vállalat. Ha egy részvényt veszel ebben leszel tulajdonos. Ha az összeset megveszed akkor egyedül te leszel tulajdonos.

Tőzsde: Az a hely, ahol többek között részvényekkel is kereskednek.

Értékpapír: Jogi értelemben az értékpapír sok mindent takar: értékpapír a kötvény, részvény, befektetési jegy de még a kárpótlási jegy (stb.) is. Amikor értékpapírra gondolsz egy gyűjtőfogalomra gondolj.

Infláció, meg az amikor a pénzed évről évre kevesebbet ér, vagyis az átlagos árszint emelkedik.

A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2017. jan. 12. 21:13 Privát üzenet
stb = satöbbi

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2017. jan. 12. 22:21 Privát üzenet
Donald J. Trump nevű felhasználó válasza:

Részvény: Egy darab részvény megvásárlásával a cég egy részének tulajdonosa leszel. Ez neked azért jó, mert remélheted, hogy neked is szórnak a profitból meg ha értékesebb lesz a cég, akkor drágábban eladhatod majd ezt a tulajdoni hányadot.

Tőzsde: Sokféle tőzsde van, ahol mindenki adja-veszi a jövedelmet ígérő portékáját pénzügyi termékek képében. Javarészt ma már elektronikus.

Értékpapír: Pont az, amit a neve is jelent. Egy papír, aminek valaki értéket tulajdonít a mögötte álló jogi kötelezettségvállalás miatt. Vagyis ma már nem papír, hanem ez is digitális. Ilyen (papír) a MOL részvény vagy a magyar államkötvény is.

Infláció: Árszínvonal emelkedés. Szeretjük, ha alacsony, nem szeretjük, ha magas. Még kevésbé szeretjük a deflációt, ami ennek ellentéte az árszínvonalcsökkenés.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2017. jan. 12. 23:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Én vagyok az egyetlen aki a második világháborúban a hiperinfláció idején gyűjtögettem volna azt a rengeteg pénzt amit az utcán jobbra balra rugdostak meg söpörtek?
Mibe tennétek a helyemben 3 millió forintot 18 évesen?
Hogyan működik a tőzsde?
Hogy védekeztetek a 80-as,90-es években az olykor 30 százalékos infláció ellen?
Törikönyv:.. Beáramló nagy mennyiségű nemesfém inflációt okozott, ami kedvezett az ipari termelésnek. Nah ezt nem értem, az infláció milyen módon kedvezhet az iparnak?
Ha Értékpapírokba fektetetek 100. 000Ft-ot akkor annak a sok évnyi kamatozását, miért nem költhetem bármire?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!