Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypal? NAV? Adó? OTP? A...

Paypal? NAV? Adó? OTP? A kérdések tovább olvashatók.

Figyelt kérdés

1. Ha az internetes Paypal számlámat nem kötöm össze a hazai bankkártyámmal (OTP folyószámlámmal) és a rá kapott összegeket levásárolgatom ahol lehet Paypalal az interneten, akkor ezekben nincs összeg határ nem? Illetve a NAV meg a hazaiak nem látnak ebből semmit és nem is törvénytelen nem? Hogy Paypalal jönnek a címemre a cuccok, tárgyak, vásárolt dolgok. Mert halottam, hogy a Paypalos magyarok információit most már majd elkérheti a NAV vagy ilyesmi.


2. Ha már összekötöttem a Paypalt és a bankkártyámat, tehát lekérem Paypalról a pénzt az itthoni OTP számlámra, az után kell adózni, vagy ami a Paypal számlán van az után kell ki/lekéréstől függetlenül? Vagy esetleg van valami havi/éves limit ami után semmi ilyesmit nem kell tenni a lekérések/pénzkeresetek esetén? (például havi 50 ezret lekérek OTP számlámra a Paypaltól, van valami teendő a NAV felé?


Ha igen az egyéb jövedelem rublikába (bevallásnál) a kártyára érkező összeget írjam (vagy a PayPalon lévőt, mi van ha változik 10 naponta a rajta lévő összeg amúgy? havonta, évente kell elszámolni akkor?)és ők levonják amit le kell és küldenek csekket amit feladok vagy hogy?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2017. jan. 20. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Teljesen minden, hogy össze van-e kötve a bankkártyával a Paypal vagy nincs, otthagyod a pénzt a Paypal-on vagy átutalod az OTP-be. Amint a Paypal-on megjelenik egy összeg, onnantól az a te jövedelmed és a NAV is látja már. Ha adóköteles a jövedelem, akkor adózni kell utána.
2017. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Így lenne még további kérdésem.


És ennek mi a pontos menete? 3 havonta, vagy évente kell jelenteni a NAV felé? Nekem kell kiszámolni, vagy én csak az egész összeget írom évente az egyéb jövedelem rublikába és ők meg kiküldik a csekket? Vagy valamit számolni kell abból összegből és csak azt beírni?

2017. jan. 20. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"és a NAV is látja már."

Hogy az ördögbe látná a NAV, hogy mi van az én PayPal számlámon...?!

2017. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Adatot kérhet a NAV.
2017. jan. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Paypalra érkező lóvét nem látják, mert a paypal nem bank, hanem virtuális fizetési eszköz, az ott lévő egyenleg nem minősül pénznek. Akkor válik pénzzé, ha lekéred egy bankszámlára és oda megérkezik. Pont ezért a paypal, mivel nem bank, nem ad ki infót a paypal egyenlegedről.

Mivel a paypalon tárolt egyenleged nem számít pénznek, így a rajta lévő egyenleg sem számít jövedelemnek.

Ami viszont paypalról pl. bankszámlára érkezik, onnantól látják, és az jövedelemnek minősül ami után adózni kell.

2017. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Frászt. Az bizony jövedelem, ami után adóznod is KÉNE. Csakhogy senki nem teszi, mert a NAV nem látja és nem foglalkozik vele. De ettől az bizony PÉNZ, nagyon is valós, ahogy a banszámládon lévő pénz sincs ott forintban, oszt' mégis pénz.
2017. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!