Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen hasznos dolgot vegyek...

Milyen hasznos dolgot vegyek 300ezerért?

Figyelt kérdés

Elég jómódú család vagyunk. Egyke vagyok és 16éves fiú.

A szüleimtől eddig sose kaptam nagyon pénzt.. mert hogy még kicsi vagyok hozzá.

És épp beszéltem velük mikor egyszer pakolásztak mert indultak kettesbe egy welness hétvégére mert épp azon beszélgettek hogy be kell vinniük a bankba a pénzt, mert ha rámbíznák nehogy elköltsem.

Egyébként nem szoktam sokat költeni, az ünnepekre kapott pénzből mindig könyveket,magazinokat és labdákat veszek.

És egy kissebb vita alakult ki és apám dühében azt mondta hogy ad 300 ezer forintot és 3 napom van elkölteni valamire. Jól gondoljam meg hogy mire hogy evvel észrevegyék hogy milyen a gondolkozásom, milyen ötleteim vannak.

Szabályok: Akármit veszek megtarthatom, viszont ha hasznosnak ítélik a vásárlást-befektetést kapni fogok tőlük egy nagyobb összeget 18. szülinapomra hogy ebből elindíthassam az életem. Ha szerintük ostobaságra költöttem el a lóvét akkor meg vissza kell adnom 18.életévem betöltéséig a 300ezret kamatostul.

Ugyanez van ha nem költöm el (vissza kell adnom).

-Nem köthetem le a pénzt.

-Nem adományozhatom, nem ajándékozhatok belőle.

-Nem tehetek fére belőle 5ft-t se.



2017. jan. 22. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
És mikor leszel 17? A B kategóriás jogosítványt lenne értelme megcsinálni belőle, de ahhoz 16,5 éves kell lenni hogy elkezdhesd a kreszt.
2017. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Donald J. Trump ***** válasza:

Gondolom ez valami elméleti gondolkodtató feladat.

Szigorúan véve az értékpapír számla nem lekötött betét és nem is félretett pénz, de szerintem 18 éves kor alatt nem nyithatsz. Ellenben mondjuk egy érmegyűjteményt pár indulódarabbal már lehet belőle gründolni, s értékálló. De mivel a szülők preferenciarendszere nem ismert, ők akármit gondolhatnak ostobaságnak - s lehet, hogy épp azt várják, hogy valami feleslegesre költsd.

2017. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez elméleti kérdés mert melyik szülő az amelyik kamatostul kérni vissza a lovét a gyerekétől :O

"18.életévem betöltéséig a 300ezret kamatostul."


A jogsi jó ötlet, kérdés az h elkezdheted e már.

Ami biztos hogy a szülők hülyeség címszó alatt telefont, számítógépet, legújabb tv-t érthetik.

Én egy ilyen lehetőségnél bár igaz 28 vagyok vennék egy veterán motort befektetésnek, bár igaz van tapasztalatom hogy most mit ér meg megvenni, mi még amit "olcsón" meg lehet venni, és majd ha szépen elfogyogatnak értékesebbek lesznek.

Amúgy azon agyalok hogy 16 évesen még pont nem tudodm "magadba" invesztálni a lovét. Na meg ismerni kéne az életed, mi érdekel téged.

2017. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy nyelvtanfolyam meg egy hét valamelyik nyelvterületi országban. Utazol is, tanulsz is, win-win.
2017. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jogsit apukám testvérje cégénél teszem le. Ez lesz az ajándékom tőlük a 16-17 éves szülinapomra.

Gyüjteményeket hülyeségnek tartanák (mert az csak porfogó).

Nyelvtanfolyamok nem érdekelnek.

2017. jan. 22. 18:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyél 20 gramm 24 karátos befektetési aranytömböt. A maradékból meg bitcoint.
2017. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 HSz76 ***** válasza:

Mit tanulsz? Tovább akarsz tanulni? Kiindulhatsz ezekből, és a leendő szkmádhoz szükséges dolgokat is vehetsz.

De pl. vehetsz 3 db különböző stílusú jasznált autómata órát (pl. Omega, Doxa, stb), ami egy életen át elkísér.

2017. jan. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyetemet is a szüleim fogják fizetni.. bár én nem szeretnék továbbtanulni. Mondták hogy ők állják csak tanuljak, mert csak akkor lehet belőlem valami.
2017. jan. 23. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!